Bozuk para

5 ve 10 kurustan olusma 200 liram var. bunlar nerede tümlestiriliyor? Ziraat bankasi halleder dediler ama gittigim ilk sube makina bozuk, ikincisi ise direk hayir, ucuncusu ise bizde cok var zaten diyerek almadi. Esnaflarla ugrasmak istemiyorum. Marketler ise gecen aldik falan dedi.

Ziraat bankasinin bozmak gibi bir zorunlulugu var ise baski yapip zorla yaptiracagim?

komik gelebilir belki ama minibüscüler alıyor o paraları.

hatta bir poşette 70-80 krş oluyor ve bunu 1 tl ye alıyorlar.

yani bozuk para almak için hazırlanmış olana fazla para vermeye razılar. çünkü müşteriye para üstü vermesi gerekiyor ve olmadığında 10 krş 20 krş eksik almak zorunda kalıyor.

neyse çok uzattım. vaktin varsa 1 tl olacak şekilde poşetleyerek / bantlayarak minibüscülere verebilirsin.
  • eeb  (27.10.16 16:05:58)
büyük marketler, çok işleyen büfeler olabilir.

ya da hesabınız olan bir bankaya gidip hesabınıza para yatırın, sonra gidip atm'den çekin.
  • gkhncnzdgn  (27.10.16 16:14:34)
Valla, minibüs tavsiyesine şaşırdım, beni "eziklediler" geçen gün.
Normalde Anadoluhisarı-Kavacık 2 TL'ye çıkarım, geçenlerde, 1, 0.5 ve iki adet de 0.25 olarak verdim. Adam beni, "bak şuradaki otobüsler daha ucuza gidiyor karşıya" diyerek, yol göstermeye kalktı (levente geçeyim yeter deyip, sabihadan gelene çifter çifter bastığım oluyor kavacık köprüsünden ama daha önce iki adet 1 tl verdiğimde hiç böyle acıyıp, gel bak burada ucuzu var dememişlerdi)

  • cedilla  (27.10.16 20:06:49)