Tüm doğu ve güney doğu'da internet kesik galiba

Bildirim verebilir misiniz? Hakkari'de internetin dünden beri olmadığını öğrendim mesela az önce. Arkadaşlara ulaşamadım internet üzerinden. Var mı bilgisi olan?

bir çok bölgede kesik evet. dersim'de kesikmiş 2 gün boyunca arkadaş daha yeni geldiğini söyledi.

  • dahili meddah  (27.10.16 13:17:32)
Nedenmiş ki ya? :( Yarın da asit yağmuru bekleniyor. En azından insanlar bu haberi okuyabilselerdi :(

  • dessy  (27.10.16 13:19:04)
arkadaşlar tehlikenin farkında olmamız lazım.
sırf hükumet, (terör faaliyeti veya değil) hoşuna gitmediği için milyonalrca insanın yaşadığı yerin ileitşim hakkını yok edebiliyor.

yarın bir gün demek ki hükumetlerini devirecek bir hareket başlasa; atıorum izmir'den veya konyadan veya nereden derseniz diyin, haftalarca aylarca internetimizi keserek bizi bastırabilecekler.

diktatörlüğü yaşıyoruz. kim ne derse desin.
  • tchuck  (27.10.16 13:21:30)
diyarbakır belediye başkanını görevden alıp gözaltına aldılar, belediyeyi işgal ettiler. diğer belediyeler de aynı durumda. halk haber alamasın/örgütlenip tepki gösteremesin diye interneti kestiler. yakın zaman önce de tv ve internet sitelerini kapatmışlardı.

  • doxanikee  (27.10.16 13:22:00 ~ 13:23:05)
elazıg'dayım.

dün sabah 10'da gitti, akşam 10'da geldi. gece 1'de tekrar gitti. sabah 10'da geri geldi. yani 24 saatte sadece 3 saat erişim vardı.

bu arada mobil internet de yoktu.
  • akatreil  (27.10.16 13:22:39)
çok büyütüldü ilk önce bu yorumu yapayım günümüz kesintileri. 2015 ağustosundan ekime kadar neredeyse her cuma kapanır ve salı ortasında gelirdi hakkari'de. mobil internet dahil her şey kapatılır, sadece adam gibi sms dönerdi.

  • rain when i die  (27.10.16 13:25:03)
aynen abi çok abartı. elektriğin günlerce olmaması ve interneti kesilmesi abartı.

asfsgsdg ya.
  • doxanikee  (27.10.16 13:27:56)
abartı deme nedenim aynı tepkinin ilk yapılışında gösterilmemesiydi 2015'te bahsettiğim dönemde kapatılınca.

  • rain when i die  (27.10.16 13:34:00)
Teyzemler Kars'ta. Her akşam görüntülü konuşuyorduk, dün akşam konuşamadık. Yok gerçekten.

  • dissendium  (27.10.16 13:55:14)
gaziantep'te dün sabahtan beri mobil yok. gece bi ara gelmiş sanırım ama. otelde wifi var, o çalışıyor.

  • hypervaskulerdondurucu  (27.10.16 13:56:19)
Hiç olmadı o bölgelerde öğretmenlik yapan veya yaşayan eşe dosta yarın düşük ihtimal de olsa beklenen asit yağmuru hakkında bilgi vermek boynumuzun borcu olsun. :(( Ben bugün epey üzülüyorum ya.

  • dessy  (27.10.16 14:36:10)
Dun antepteydim, sabah 10 gibi gitti, aksam 9 da ayrildim hala yoktu. Bu sacmalik gercekten, dogu hakkaten dogu, kim ne derse.

  • balpolen  (27.10.16 15:09:44)