[]

Bireysel emeklilik para iadesi hakkında

Şirket her ay bizim adımıza 255 TL bireysel emeklilik yatırıyor.
Yaklaşık 1 yıl oldu. Ben bu biriken parayı almak istesem alabilir miyim? Şirketin izni gerekli mi?



 
alamazsın diye biliyorum ama şirketten şirkete değişbilir bu


  • Esinsin  (27.10.16 11:13:50) 
BES sisteminden 10 yıl dolmadan çıkınca bir miktar kesinti oluyor.
İlk yıllarda bu kesinti miktarı daha yüksek, o yüzden eline pek para geçmeyecektir.
Şirketinin anlaşması gereği o para çekilemez durumda da olabilir.
  • cakabo  (27.10.16 11:18:06) 
bu tamamen BES şirketi ile senin şirket arasındaki anlaşmaya bağlı. Çoğu şirket 3 yıllık bir süre belirtiyor hakediş için.
İK ile iletişime geçip anlaşma detaylarını öğrenebilirsin. eğer bi kısıt yoksa ayrılabilirsin.ama tabi ki kesintiler olacak.

  • amuzende  (27.10.16 12:00:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.