Duyurunun maliye işlerinden anlayan gençleri bi el atalım

2012 yılına ait verilmesi unutulan bir beyan için 2016/ ekimde kesilen bir özel usulsüzlük cezası yapılandırmaya konu olur mu?

muhasebeci değilim fikir yürütüyorum, ceza tarihinden çok suç tarihi esastır.

  • erty_ksk  (26.10.16 21:00:13)
yararlanabilirsiniz, aşağıda ki örnek: www.gib.gov.tr soru 38
6736 sayılı Kanun kapsamındaki dönemlere ilişkin olarak 31.05.2016 tarihinden önce elektronik ortamda verilmesi gereken Ba-Bs bildirim formlarının kanuni süresinde verilmemesi nedeniyle kesilecek olan özel usulsüzlük cezaları sistemde yapılan tespitlere istinaden kesileceğinden; sistemde 30.06.2016 tarihinden önce tespit edilmiş olmakla birlikte, vergi dairelerince Kanunun yayımlandığı tarihten sonra düzenlenerek tebliğ edilen veya Kanunun yayım tarihinden önce düzenlenen ancak bu tarihten sonra tebliğ edilen vergi/ceza ihbarnamelerine konu özel usulsüzlük cezaları için Kanunun 4 üncü maddesi hükmünden yararlanılması mümkündür. Dolayısıyla örnek olayda 2017 Haziranında yapılacak tebliğ üzerine Kanundan yararlanılabilecektir.

  • mutlu yillar sana  (26.10.16 23:19:47)