Israil araç kiralama

Selamlar,
Israil'de 4 gün için uygun fiyata araç kiralayabilecğeimiz güvenilir bir firma biliyor musunuz?

West Bank'e falan da geçmeyi planlıyoruz. İlk defa gideceğimiz için araç plakaları falan değişik midir, bir taraftan diğerine geçmek problem olur mu bilmiyoruz...
Şİmdiden teşekkürler yardımlar için..

West bank'tan kastinizi kudus ise, orasi için bir sorun olmaz. hatta olu Deniz'e kadar gidebilirsiniz. ancak filistin bölgesine (duvarlarla çevrili bölgeye yani) girmek istiyorsaniz, onu sormanizda yarar. zira ona pek izin vermiyor firmalar.

sinira kadar gidip, taksiyle diğer tarafa devam edebilirsiniz. ama bu durumda, aracinizi ne yapacaksiniz sorusu cikiyor ortaya.

ayrica, gitmeden rezervasyon yaparsaniz, daha iyi olur.
sixt veya hertz kullanabilirsiniz.
cogunda günlük km limiti oluyor, buna dikkat edin.
ayrica, tünel ve otoyol ücretlerini de sorun bastan.
navigayon için tablet vereceklerdir, muhtemelen. o isinizi gorur. ama turkceye veya İngilizceye çevrilmesini isteyin.

kalacaginiz yerlerin civarindaki ücretsiz parklari sorun mutlaka, aksi halde park ettiğiniz yer ücretli cikabilir ve sabah camda bir ceza makbuzu bulabilirsiniz.
  • for the record  (26.10.16 10:59:57)
israil de kullanılan 3 tane araç plakası türü var. sarı beyaz ve yeşil. bunlardan en kapsamlısı sarı plakalar.

2 defa israile gittim bir çok yerini gördüm west bank dahil. araç kiralamak yerine halktan insanlar bulup onların aracını kullanmıştık ücret dahilinde. Yanlış hatırlamıyorsam araç kiralarken şirket sizin gideceğiniz alanı sınırlı tutuyor. West bank tarafında özellikle filistin bölgesine girmenizi yasaklıyor. bunu kiralamadan önce mutlaka belirtin.

lut gölüne mutlaka gidin, jericho şehrine uğrayın. türk olduğunuz için biraz sıkıntı çekeceksiniz ama bu duruma aldırmayın biraz bekletiyorlar ama sonunda bırakıyorlar.
  • al basmadan donu var  (26.10.16 11:18:34)