siverek'te askerlik

ablamın nişanlısı askerliğini yapmak için kısa dönem urfa siverek'e gitti. henüz kendisinden pek haber alamadık ama ablam bir kaç güne kadar elinde olması için bir mektup yazmak istiyor. zarfın üstüne adını ve alayını yazmak eline geçmesi için yeterli olur mu acaba? posta işleri nasıl işliyor askerlikte?

kısa dönem olduğunu belirtsin dönemiyle birlikte. ama acemilik bitmeden mektup alabiliyorlar mı emin değilim.

  • mahallenindelisi  (14.12.09 19:34:35)
bence vazgecsin.. mail atsın h.sonu cıkınca okur... mektup cok dolasır ellerde, okunur.. hos olmuyor

  • Söyük  (14.12.09 20:52:05)
Birliğine göre mektubun ulaşıp ulaşmaması değişir. Er eğitim tugayı gibi 10.000 kişinin bulunduğu bir yerse alay yetmez, tabur, bölük filan da yazılması gerekir, yok 100-200 kişilik bi yerse alay adı yeterli olur...

  • selimse  (14.12.09 21:53:21)
bir miktar parayı havale edin önce ve mektubu da onun adına doğrudan postaneye gönderin. yemin etmemiş olsa dahi para çekecekleri zaman postaneye çıkartıyorlar grup olarak. o arada mektubunu da 1. elden teslim alır. Yoksa çok okunur o mektup. Tabi göndermeden önce bilgisi olması lazım postaneye parasının ve mektubunun geleceğinden. Mektup geleceğini çaktırmasın, o arada sorar gelmişse mektup atar kargo pantolonunun cebine. Tuvalette ya da koğuşta okur. Yazık lan :)) Allah kavuştursun.

  • ace_mi6  (15.12.09 01:11:42)