vajinal orgazmi ogrenmek

bunun için napmak lazım? partner olmadan dusunelim. dildo veya vibratör almak mantıklı mı, evetse tavsiyelerinizi alabilirim.

bunun dışında kitap, film, belgesel ya da yapılabilecek düşünsel bir seyler var mı?

' sağlıksal' bir problemim olduğunu düşünmüyorum vajinismus vs. amaç acıyı azaltmak ve zevk alabilmek.

  • thewizardofearthsea  (25.10.16 20:57:37 ~ 20:57:56)
Şunu oku
www.5harfliler.com

Sonra da şunu
www.amargidergi.com

Kendini yok yere dertlere salma yani, öğrenilecek bi şey yok ortada.
  • buff  (25.10.16 21:01:17)
aramaya inan bacım. benzer bi konuda ayçovski'nin tavsiyeleri vardı, biz de onaylayıp yücelttiydik falan.

  • manuel mandalina  (25.10.16 22:41:21)
5 harfliler linkini birçok kere okudum ama kendi deneyimim çoooook farklı ve bunun tamamen bir Pavlov'un köpeği gibi 'öğrenilen refleks' olduğu yönünde. Vajinal orgazm sandığımız şey, kllitorisin o yönde giden bir uzantısı olabilir ama yaşattığı şeyler aynı değil.

Bilimsel olarak bu konuda birçok birbiri ile çelişen yayınlar var. "Araştırma yapın " diyemiyorum kimseye, çünkü farkındalığın dibine vurması gereken bilim, bu ve beyin gibi konularda sürekli birbiri ile çelişiyor ve herkes kendi işine yarayan yayınları kullanıyor. O kadar uç görüşler var ki, herhangi bir politik ya da sosyolojik görüş sahibi kendine uygun üç milyon yayın bulup 'Ama bunlar destekliyor' diyebilir. O yüzden teorileri değil, sadece rakamları bilimden alıyorum: Çalışmalara göre ilk sevişmede kadınların %2'si, ilk zamanlarda orgazm olabilen kadın oranı %20. Planned Parenthood anketine göre Amerika'daki kadınların %30-43'ü arası anorgazmik, cinsel devrim yaşamamış doğu ülkelerinde bu oranın daha yüksek olduğu söyleniyor. Gerisi için kendimde ne yaptığımı kopyala-yapıştır yapacağım.

Bu iş pratik işi ve bu pratik erkekle olacak gibi değil. Benim bunu öğrenmem 1.5-2 yıl aldı. Bunu bir erkekle öğrenemezdim (ki erkek arkadaşım vardı ve aktiftik), çünkü yanımda erkek olması onun da beklentiye girmesi ve 'Bu sefer olacak mı' beklentisi ile başlayıp daha beter streslenme ile son son buldu. Erkekler genelde daha sabırsız olabiliyorlar bu konuda, bir iki ay uğraşınca 'E hala mı olmuyor' diyebiliyorlar, haklılar da. O kadar kolay olabilen bir şey nasıl olur da olmaz! Çünkü ilk 'vajinal' ya da artık ne zıkkımsa, ondan olduğumda 55 dakika sürmüştü. Ondan öncesinde 1.5 saat yükselip yükselip kaldığım, sıkılıp bir dizi açtığım falan olmuştu. E, şimdi canlı adamla onu yapmaya kalkarsan adamdan sürtüne sürtüne ateş çıkar, yorulur. Ayrıca senin bir türlü boşalamadığını görünce onun da gözünde büyür, efor sarf etmekten bıkar. Partner olmaması öğrenme aşamasında daha bile iyi. Klitorise tövbe edince, vajinal de olunmuyorsa iki taraf için de hüsran demek bu, seks bildiğin çok sıkıcı bir hale geliyor. En sonunda da 'Yeter artık' deyip klitorise sığınıyor insan ve başladığı yere geri dönüyor.

Tavsiyeler: İçki içiyor musun bilmiyorum ama içiyorsan sevdiği bir içkiyi al. Hafif çakırkeyif halle birlikte sevdiğin porno kategorisini keşfet ve porno aç. Uzuuun bir süre kendine dokunma. (En az bir/bir buçuk saat) Ne zaman ki "Yeter artık, gıdıklasalar patlayacağım" hissi gelecek, o zaman kendinde ilgilen. İlk seferinde olmayacak, artık beşincide mi, onuncuda mı olur, onu bile bilemeyiz. Hatta birkaç yıl düzenli yaptığın halde olmayabilir bile ama bu mısır patlağı gibi. İlki uzun sürede oluyor, sonrası çok kısalıyor, daha sonrasında artık başa çıkamıyorsun. Ayrıntılı tavsiyeler için özel mesaja beklerim :)

Mesela, 5harflilerin yazısında yorumlarda bir kadın aşağıda yapıştıracağım şeyi demiş, tam onun dediği gibi oluyor ama süresi ve nasıl olacağı kadından kadına değişiyor. Bir de ne kadar çok klitoris alışkanlığı, o kadar çok vajinayı unut. Şimdi bile iki klitorise yönelsem, vajinayı kısa bir süre yeniden alıştırmam gerekiyor. Arabayı çalıştırırken bujileri ateşi versin diye bir kere kullanırsın, vücutta da klitoris bu buji ateşini sağlıyor ama gerisi için koskoca bir motorla doğmuşuz; buji ateşi ile yola devam etmeyelim.

Sevişmek, yani orgazma ulaşa ulaşa sevişmek üzerinde durulması gereken bir iştir. Benim tavsiyem, bir başkası ile paylaşmayacağınız bir süreyi, kendinize dokunmaya ayırın. Kendiniz bile yorulacaksınız belki sıkılacaksınız ama o zamanı ayırın ve vücudunuzla tanışın. Neleri düşünmek hoşunuza gidiyor ya da nelerden huylanıyorsunuz, ne size cazip ve ne size rahatsız edici geliyor... gibi.
Benim deneyimlediğim, beyinle vücut bu sırada farklı çalışıyor. İnanın ben bile "üff niye her zamanki gibi klitorale odaklanıp bir an önce zevkimi alıp bitirmiyorum ki" dedim. Ama dokunmaya devam ettim. Tam olarak hatırlamıyorum ne kadardı, 20 - 25 dakikaydı herhalde, nihayetinde vajinama dokunduğumda vücut her şeyiyle yükselmeye hazırdı, ben bile şaşırdım. Yani sanki vücut benden farklı bir birey gibi davrandı, onun tepkileri benden farklıydı. Çığlık çığlığa bir orgazm yaşadım ve ona da şaşırdım :) Demek bir de bir penis penetrasyonu olsaydı yeri göğü inletecektim.

Bilmiyorum herkeste yoktur belki, belki başka bir şeyi vajinal orgazm sanıyoruzdur ama yaşayan da çatır çatır yaşıyor şimdi.
  • aychovsky  (26.10.16 20:29:43 ~ 20:33:57)