sim kilidi kırıldığında imei'ye gerek kalmıyor mu?

elimizde yurtdışından gelen 2016 model bir samsung j3 var. Telefon burada kullanılamıyordu, kırma işlemini yaptırdık, şu an sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. kırma işlemi aynı zamanda telefona imei atılması anlamına geliyor mu yoksa e-devlet üzerinden ayrıca imei kaydı yaptırmamız gerekli mi?

teşekkürler.

Zaten telefon pat diye kapanmiyor imei kaydi yaptirmayinca, 2-3 ay surebiliyor kapanmasi.

Sim kilidiyle ayni sey degil telefon kaydi.

Ha bu arada yapan kisi imei klonlamistr filan bilemicem.
  • kuehles blondes  (25.10.16 09:40:58)
ikisi farklı işlemler, sim kilidi kırmakla imei kaydının alakası yok. o telefonu kayıt ettirmen gerekiyor yani. bazı telefonlarda klon imei filan yapılıyormuş, eski bi telefonun imeisini senin telefona yüklüyorlarmış kullanıyormuşsun ama detayını hangi telefonları kapsadığını bilmioyrum.

ayrıca, imei kayıt süresi 120 gün.
  • battal gemalmaz  (25.10.16 09:51:37)
ikisi farklı şeyler, kesin yeni imei çakılmıştır diyemeyiz. telefonun orijinal imei numarası ile şu ankini karşılaştırın anlarsınız zaten. değişmemişse pasaport kaydı lazım, değişmişse e-devletten sorgulayabilirsiniz durumunu.

  • nrmnm  (25.10.16 09:52:41)