Alice in chains

Grup ismi nasıl bi manaya geliyor? İng çevirisi değil tabi ki.

alice in wonderland değil de alice in chains işte zincirlenmiş vs?

  • tepedeki psychedelic adam  (24.10.16 23:03:04)
Tepedeki+1

Alice harikalar diyarında, carroll, blake, huxley, the doors, jefferson airplane vs.

Bu kültür ve bu kitaba sürekli yapılan göndermeler ve bu kitaba ilham olan şeyler...

Bunlara çok acımasız eleştirilerin getirileceği günü heyecanla bekliyorum. Ginsberglerle, kerouaclerle falan londonların steinbecklerin unutturulduğunu birilerinin çıkıp en yüksek yerlerden bağırdığı günü. Algı ve gerçekliği sorgulamakla 3d sinema yaşamak ve sanat malzemesi olarak bunu kullanmak bambaşka şeyler. Talkin' 'bout my generation, mu g-g-generation... bir şeyin içini boşaltmanın en güzel yolu şekli içeriğin önüne koymak ve olayı enflasyona uğratmaktır bence. Neden bunları zırvaladım, sanırım insan eve dönemeyecek kadar uzağa gittiğini anladığında, evinde kendi pisliğinde boğularak öldüğünde ve onu saf olmayan amaçlarla kutsallaştıran pembe gergin domuzlar artan karlarıyla aranan sessizlikte hayatlarına devam ettiklerinde o insanın insanlığı elinden alınıyor gibi hissediyor ve kızıyorum. Sadece layne staley için demiyorum. Abd bir şekilde kendi insanını protesto etmekten savaşma sevişe geçirmeyi, kültür pompalamayı, konuşma ot iç bak algının kapıları, ye iç uyu unut demeyi başardı. Bizdeki jiletçiler falan... her toplumun kendine has versiyonları mevcut. Neyse in chains zaten, söylemişler işte. Yani bence de güzel bir gönderme ama galiba nedenlerim farklı ve ben bunları buraya not etmek istedim.

Edit: mobil stanley yazmış.
  • godoşu beklerken  (25.10.16 00:04:55 ~ 00:11:14)