hukukculara yine bi soru. yol göstermenizi de rica edeceğim

eksiduyu.ru

olay şudur.

şimdi benim yapmam gereken nedir?

-tüketici hakem heyetine mi başvurmam gerekiyor? savcılık vs mi yoksa?
-polise verdiğim tutanağın örneğini almam gerekiyor mu? başvuru yaparken?
-bir avukat tutsam mı? kendi başıma halledebilir miyim?
-bi de faturayı şu an ödemem mi gerekiyor yoksa itirazda bulunacağım için ödemesem daha mı iyi?

ve aklınıza gelen diğer şeyler, kısacası ne yapmam lazım?

cok sağ olun.

ödemeyin. turkcele twitterdan bunu screenshot olarak atın, herkes görsün.

avukat normalde halleder ama astarı yüzünden pahalı olur.

wargames ile iletişime geçin polislerden uluslarası bir belge alacaksınız. bunu yollayın, belki türkçe bilen çalışanları varsa o zaman daha rahat olur. onlara bu alan kişinin oyuna girdiği ip numaraları ve lokasyonu isteyeceksiniz.

daha önce oynadı ise ipleri de isterseniz verebilirler, burası insiyatif.

telefonunuzda pin olmak zorunda değil.

turkcellden telefon lokasyonunu talep edin noter vasıtası ile. oradaki kamera kayırlarını polise bildirerek dava açın.

ince kısımlarıda var bu işin.
  • kurnaz  (24.10.16 20:40:17)
hukukçu değilim ama bence o para sizden çıkar. operatörü arayıp hattınızı kapattırmalıydınız falan derler.

yasal yollara başvursanız bile faturayı ödemeniz lazım. haklı olduğunuza karar verilirse geri alırsınız. ödemediğiniz sürece faiz biner ve operatör parayı alabilmek için uyguladığı normal prosedürleri takip ederek icraya falan verir. sonuç istediğiniz gibi olmazsa o süre boyunca biriken masraflar da size kalır.
  • nrmnm  (24.10.16 20:54:50)
@nrm +1 parayı ödeyin. davayı kaybederseniz faizi ile ödersiniz. kazanırsanız faizi ile alırsınız...

  • gotic  (24.10.16 21:08:30)