IELTS Itiraz

IELTS skoruna itiraz edip hakli bulunan ve parasini geri alan oldu mu?

Ingilizce seviyem fena degil, her bolumden en az 7 almam gerekiyordu ancak sonuclarim su sekilde

Listening 9
Reading 8.5
Speaking 7.5
Writing 6.5

Writing'e pek calisamamistim ancak baya baya iyi yaptigimi dusunuyordum, hatta en az 7.5 alacagima emin gibiydim.

British Council icin bilgiyi tam goremedim ama saniyorum asagi yukari 400 TL bi ucreti var, ve 6-8 haftaya ancak sonuc donuyorlar. Cok kararsiz kaldim :/

girmeden önce çalıştın mı bilmiyorum ama biraz spesifik şeyler istiyorlar diye hatırlıyorum, böyle işte giriş gelişme sonuç düzeninden bağlaç kullanımına falan. çok casual bi stille yazdıysan içeriği iyi olsa da puan kırmış olabilirler. ben 6-7 sene önce falan girmiştim içeriği iyi ama yapısı eh işte bi şey yazdım ben de 6.5 almıştım writingden üzüntü :(

  • freya  (24.10.16 17:03:34)
ben ilk defa listening den 9 alanı gördüm. troll değilsen tebrik ederim.
bence para ve zamanla uğraşacağına sınava tekrar gir.

  • konskenkova  (24.10.16 17:17:27)
@konskenkova tesekkurler, ancak writing 7nin altinda kaldigi icin o 9'un hicbir onemi kalmadi iste

  • elon  (24.10.16 17:30:51)
İtiraza da mı para oduyorsun?

  • geçerkenugradım  (24.10.16 19:19:08 ~ 25.10.16 16:41:53)
Yazım hatası yapmışım.

Sınav ücreti 500 TL
İtiraz 400 TL (haklıysan paranı geri alıyorsun)
  • elon  (24.10.16 19:58:22)
Tekrar gir, 1 hafta çalış 8 de alırsın zaten. İtiraza değmez, değiştirmezler de çok bariz bir hata yoksa.

  • noluyo yaa  (24.10.16 20:00:57)
freya doğru söylemiş, kompozisyon yazar gibi istiyorlar. giriş, gelişme ve sonuç olacak, intizamlı olacak, fikir kopuklukları olmayacak ve zengin olacak.

  • pinkpeony  (24.10.16 20:21:27)
Writing ouanlamada cok acimasizlar. Bence sonuc alamazsin. Tekrar sinava girmek daha mantikli.
Gerci bana hakettigimden biraz fazla verdiklerini dusunmustum:)
listening 9 bravo bu arada:)
  • stavro  (24.10.16 20:28:49)
sınava tekrar girersen diye söylüyorum. writing için istedikleri format hakkında ieltsliz.com den faydalanabilirsin. videoları falan var çok basit bikaç tip veriyo. sana lazım olanda o sanırım. kolay gelsin.

  • miss magara kadini  (24.10.16 22:15:18)