Atatürk Hava Alanindan Beşiktaş Kültür Merkezine yetisebilirmiyim?

Ucagim 17.10 inis yapacak. Güldür Güldür show a gitmek istiyorum.
Beşiktaş Kültür Merkezi ne 20.30 dan önce yetisebilirmiyim?
Baglantilar beni zorlar mi?

trafiğin yoğun olduğu saatler ama bence yetişebilirsin, havaşla taksim ordan direkt beşiktaş dolmuşu.

  • konar konmaz omer konur  (24.10.16 16:43:40)
yok yok sakın o saatte trafiğe girme. atatürk'ten direkt metro yap sen. beşiktaş'a en yakın durakta in oradan ille gireceksen trafiğe gir. taa yeşilköy'den e5'e girersen yıllar sürer gelmen.
en mantıklısı direkt taksim'e metroyla gel oradan beşiktaş'a inersin. 1 saat metro sürse çok rahat yetişirsin.

edit: bağlantı zorlamaz. metroyu iyi bağladılar havaalanına yenikapı metroya geçip oradan taksim'e kadar gideceksin.
  • kaputt  (24.10.16 16:47:13 ~ 16:49:00)
Yarina kadar zamanim var, bileti alip almamak konusunda. O zamana kadar detayli bilen biri yardimci olursa cok sevinirim, cunkü gitmeyi cok istiyorum.

Ayrica bavulum olmayacak. Metro benzeri toplu tasimalari sorunsuz kullanabilirim.
  • VIPCH  (24.10.16 16:55:54 ~ 16:56:56)
O uçak 17:10'da iniş yapmaz, daha geç yapar, çook büyük bir ihtimalle. Atatürk çok yoğun bir havalimanı. Bagajın olmasa bile havaalanından metroya yürümek de çok vakit alıyor. Metro 45dk-1 saat sürüyor. Tam iş çıkışına denk geleceksin, çok kalabalık olacak. Metroyla Taksim veya Şişli'ye kadar gelsen, oradan Beşiktaş'a giderken yine trafiğe gireceksin.
Bence bilet alma.

edit: Güldür güldürün saatini nedense 6 buçuk olarak düşünmüşüm, 1 saat 20dkda nasıl olacak diyorum:D Metro kullanarak yetişirsin çok rahat.
  • peggy  (24.10.16 17:04:29 ~ 18:24:52)
havaalanı - yenikapı metro 1 saat desek. yenikapı - taksim metro 20 dk desek. taksim - beşiktaş dolmuş da bi 15 bekleme süreleriyle falan 8den önce orda olursun. ama uçağın rötar yaparsa kısmet.

  • freya  (24.10.16 17:06:40)
toplu taşıma ile olacaksa yetişirsiniz. metro ile şirinevler'e, oradan metrobüs ile cevizlibağ, oradan tramvay ile kabataş tarafına. oradan bkm'ye aşağı yukarı 2-3 km mesafe var. artık otobüs, taksi, tabanvay vs. hangisi uyarsa. tahmini 70-80 dk sürer. daha iyisi yazılana kadar en uygun çözüm bu :)

  • lazpalle  (24.10.16 17:08:33 ~ 17:09:46)
metro ile yenibosna
oradan metrobüs zincirlikuyu
zincirlikuyu'dan otobüs ile beşiktaş. (bu hatta trafik olabilir, trafiksiz 5 dakika)

toplamda 1 saat sürebilir
  • unt0uchable  (24.10.16 17:51:19)
Uçaktan kaçtan indiğinden bağımsız olarak metro vb güzergahı için:

Havaalanı - Yenikapı(metro ile): 40-45 dakika
Yenikapı - Gayrettepe(metro ile): 15-20 dakika
Gayrettepe metro - Zincirlikuyu barbaros bulvarı(yürüyüş): 5 dakika
Zincirlikuyu barbaros bulvarı - beşiktaş meydan(dolmuş ile): 5 dakika

Biraz da bekleme süreleri vb ekleyince: Maksimum 1 saat 30 dakikada Beşiktaş'ta olabilirsiniz. Bence her türlü yetişilir, uçak 18'de inse bile.

edit: unt0uchable'ın verdiği yöntem de gayet hızlı olur ama şahsen metrobüsten hazzetmeyen biri olarak metroyu tercih ederdim.

edit2: zincirlikuyu - beşiktaş arası hariç kesinlikle karayolundan uzak durun. hepsinde at gibi trafik olacaktır.
  • saygilarefendim  (24.10.16 17:53:40 ~ 17:56:15)
unt0uchable +1

ben olsam, ataköyde metrodan metrobüse geçerdim. (her zaman böyle yapıyorum, çünkü mesafe çok kısa)
daha sonra 30-40 dakka metrobüs ile zincirlikuyu sürer. orada bjk merkeze yürüyerek bile 15-20 dk'da gidersin.
  • tavukbanalop  (24.10.16 17:58:49)