İst-Atatürk'ten-İst-Sabiha'ya

Cuma günü saat 10:10'da Atatürk'ten çıkıp 11:20 Sabiha'daki uçuşa yetişebilir miyim?

Taksi ile giderim.
Bagaj yok.
Dış hatlar.
Yurtdışı pulumu aldım. (Pasaport kontrolü olacak)
Mobile boarding pass var.
THY.

imkansiz.

Mesafe basli basina 70 km civari. Taksi 140 bassa bile (ki tabi ki de mumkun degil) yarim saat yola gidiyor yine.

Daha bi dekapi guvenliginden geciceksin, pasaporttan geciceksin.. e kapi kalkis saatinden 15 dk once kapaniyo filan.

Yetisemezin naparsan yap.
  • kuehles blondes  (24.10.16 15:38:30)
O aradaki 1 saatte tüm dünya senin o uçağa yetişmen için mucizevi şekilde önünü açsa bile yetişemezsin dostum.

  • medre  (24.10.16 15:40:49)
imkansız.

11:00'de boğazı anca geçmiş olursun, maceraya girme.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (24.10.16 15:42:37)
eğer bu gece 4-5 olsaydı yetişirdin. bu halde imkansız.

bir de dış hatlarsa 45 dakika önceden orada olman lazım. helikopter tutarsan olur derim.

www.tivoli.com.tr
  • kurnaz  (24.10.16 15:51:25)
çok detay vermişsin denemeye taraftar gözüküyorsun. o nedenle cevabı iyice pekiştirmek adına ben de yazayım. bu işin imkanı ihtimali yok, sakın saçmalık yapıp deneyeyim deme :)

  • kaputt  (24.10.16 16:25:47 ~ 16:26:02)
yukarıda arkadaş gece 4-5 olsaydı yetişirdin demiş ya, işte o saatte de yetişemezdin. Anca uçak rötar yaparsa yetişirsin.

  • nuka cola  (24.10.16 16:33:54)
@kaputt, haklısın :D şöyle bi durumla karşı karşıyayım.

Uçak biletim THY ekonomi. Dolayısıyla iptal edilemez ve değiştirilemez gidiş dönüş bilet.

Gidişi kullanamazsam dönüşü de kullanamıyorum.

Acaba çok zorlasam yetişir miyim diye düşündüm. Ama sanırım olmayacak. Yeniden bilet almak zorunda kalacağım.
  • gkn  (24.10.16 16:55:56)
asla yetişemezsin +1

  • basond  (25.10.16 00:17:43)
sakın deneyim deme. kendine yazık edersin :)

  • iksbaks720  (25.10.16 11:09:59)
eger bulundugunuz yerden thy'nin daha erken bir ucusu varsa, havaalanina erken ucusa gore gidip onceki ucaga binmek istediginiz soyleyebilirsiniz. yer oldugu takdirde thy bir onceki ucaga ucretsiz alabiliyor sizi. riskli ama bir oneri olarak soyleyim dedim.

  • kassiopeia  (25.10.16 11:17:06)
evet kötü bir durum olmuş. yine de belki durumu anlatırsanız açığa filan alırlar ne bileyim bazen müşteri hizmetleri yardımcı olabiliyor. onu deneyebilirsin kaybedecek bir şeyin yok.

ama yetişme konusu çok net imkansız.
  • kaputt  (25.10.16 11:18:33)
imkansiz ama sunu yapabilirsin. sabiha gokcenden kartal metro taksi ile. metro kadikoy, kadikoyden deniy otobusu ile bakirkoy bakirkoyyden taksi ile havaalani. kadikoyde deniz otobusu saati uymazsa marmaray ile yeni kapi oradan taksi ile havaalani.

  • pederas31  (25.10.16 16:41:52)
@pederas dediğin mantıklı görünüyor ama 1 saatte o kadar vesait değişimi ile gitmek mümkün değildir diye düşünüyorum. Ama yine de en hızlı ulaşım seçeneklerinde bulunsun, belki birinin işine yarar.

Bu arada bileti iptal ettim ve yeni bilet aldım. Yukarıdaki atraksiyona girmeyeceğim. Önerilerimiz için teşekkürler.

İyi günler.
  • gkn  (25.10.16 19:35:01)