[]

Noter Acemisine Yardım

Merhaba,

Babamın üstüne motosiklet alacağım, sigortasını yaptırıp gerekirse satabilmek, yurtdışına çıkabilmek için vekalet almam gerekiyor.

Bunun için özel bir belgeyle mi gitmek lazım notere? Ne kadar öderim?

 
babanın sana vekalet vermesi gerekiyor notere gidip. giderken 2 şer tane fotoğraf götürsün (senin için gerekiyor mu hatırlayamadım ama götürsün yine de.) ücret olarak da 110-140 arası bir şey oluyor.


  • matilda  (24.10.16 13:31:37) 
yazılan kelimeye, kapsama göre değişiyor. geçen sene emlak kiralama vs. için 80 lira vermiştim.


  • nymphe  (24.10.16 13:33:27) 
notere baba gidecek. özel bir belgeye gerek yok. kendi kimliği ve sanırım iki adet vesikalık fotoğraf yeterli. bir de sizin (vekaleti alanın) kimlik bilgileriniz gerekli. bildiğim kadarıyla vekaleti alanın bulunmasına gerek yok. yani birlikte gitmeye de gerek yok. bir de baba belli bir yaşın üstündeyse akli melekeleri yerindedir diye sağlık raporu istenebilir.


  • kibritsuyu  (24.10.16 13:34:20 ~ 13:34:48) 
notere babanızın gitmesi lazım öncelikle. genel alım satım dışında yurtdışına çıkış için her türlü kurum ve kuruluşlarda gerekli izin ve onaylar için başvuru yapmak bu başvuru sonuçlarını takip etme ve alma; verilecek izin neticesinde motosiklet ile yurtdışına çıkma, her türlü sigorta işleminin yürütülmesini, dilediği bedel ve süreyle sigorta yaptırma" gibi ifadelerin bulunması lazım. notere giderseniz onlar size açıklar.


  • dahili meddah  (24.10.16 13:34:42) 
arac icin yapmistik, arac kimin ustune ise o gidiyor sadece; diger kisinin bilgilerini veriyor; foto vermis miydik hatirlayamadim su an 110 gibi bir sey vermistik


  • kamyonsans  (24.10.16 14:06:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.