Çeşitli baş ağrıları ?

Kendimi bildim bileli başım ağrır. Son yıllarda daha sıklaştı. Baş agrisi cekmedigim günler istisna oldu.

Sinuzit hep vardi zaten. Üşüdugum zamanlar agri bolgelerine gore sinuzit agrisi oldugunu anlayabiliyorum. Cok ilac kullandim donem donem ama tam olarak gecmedi.

Son birkac aydir tek tarafli agri olayi basladi. Dayanilmayacak kadar siddetli ve tek tarafli agrilar. Aylar once bu sebepten mr falan cektirmistim gorunurde bir sey yok strestendir, bu kadar agri yapacak bir sinuzitin de yok dedi doktor. Migren de degil dedi.

Son birkac gundur de bas agrisi+ hafif mide bulantisi seklinde olmaya basladi. Migren gibi karanligin iyi gelmesi durumu da mevcut. Neyim var acaba benim ? Tekrar doktora gidecegim ama her cesit bas agrisini yasayan biri olarak önceden fikir almak istiyorum.

Öncelikle geçmiş olsun.

Ağrının tek bölgede olması, mide bulantısı, ışığa ve kokuya karşı hassasiyet varsa migren denen illettir o. ( kendimden biliyorum )
  • huzunbaz palyaco  (24.10.16 11:14:13)
Sadece migren olmayabiliyormus.
Sonu kusmayla biten basagrilarim vardı bir dönem. Migren tedavisi oldum, geçmedi. Doktor psikolojik olabilir dedi.
Bu arada alerjik astim oldum.

Bir kaç yıl sonra kbb doktoru muayene ederken burun egriligim oldugunu, burun ici etlerimin çok büyüdüğünü, hatta kemiğe temas ettigini bunun da dayanılmaz baş ağrılarına sebep olabileceğini söyleyince aydınlandım.
Deviasyon ve konka hipertrofisi ameliyatı geçirdim.
Baş ağrılarım bitti.
  • balik kraker  (24.10.16 11:34:12)
Doktor migren olmadigini soylemisti. O yuzden anlamiyorum sebebini.

  • aquarium  (24.10.16 11:42:28)