Fındık Çok Mu Pahalı??

bu seneki aşureler de hiç fındık yoktu millet paso fındık yerine nohut itelemiş çok mu pahalı bu fındık ya??

fiskobirlik vardı önceden devre dışı bırakıldı akp tarafından, artık millet fındığını tüccarlara satıyor onlar da halkı zikiyor. fındığın üreticiden satışı 11 lira kilosu bakkala git 50 lira

  • masa penisi  (23.10.16 00:09:59)
dün arkadasımın öğrenci evindeydim. bir komşu aşure getirmiş. içinde bütün bütün fındıklar vardı, nohuttan fazla. aşurede fındık sevmiyorum ama konumuz bu değil.

pahalı. ucuz kuruyemiş yok sanırım şu günlerde.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (23.10.16 00:15:28)
Çok pahalı, o. çocukluğu seviyesinde pahalı. Dünyaya yüzde 70'lerde fındık satan bir ülkede insanlar bu mereti tadamıyor. Kakao işçilerinin hayatında ilk kez çikolata yediği anı gösteren bir video vardı. Orada kakao bahçelerinde çalışmaktan iflahı sikilmiş yaşlı başlı adamlara tattırıyorlar, aha ürettiğiniz mahsülün mamülü böyle bir şey, diye. Çok şaşırıyorlardı adamlar. Burada da durum bundan pek farklı değil. Aşureye şöyle eli titremeden fındık koyacak aile çok azdır. İtalya geçen bir açıklama yaptı, Türk fındığı hastalıklı diye. İtibarın da elden gidiyor bir diğer taraftan.

  • lazarus  (23.10.16 00:22:24)