[]

Bunu nasıl çeviririm?

Görseldeki android kablosu ucunu nasıl motor ucuna bağlayabilirim?
Birde harici bataryaların çıkışları bu motoru çalıştırır mı?
Çalıştırmaması için bir sebep göremedim ama deneyip test eden var mı?
prntscr.com

 
Ekteki motor DC motor bildiğim kadarıyla. AC ile çalışmaz.


  • dissendium  (22.10.16 21:15:56) 
çalışır niye çalışmasın, bilgisayara takılan usb vantilatörlerde de bu motor var, bildiğiniz oyuncak araba motoru. bu usb'en 5v gelir sabit, o usb kablosunun içinde 4 ufak kablo vardır muhtemelen biri 5v dir ama hangisi denemek lazım.


  • theconqueror  (22.10.16 21:18:41) 
kablonun ucunu kesersen kablolar ortaya çıkar zaten. siyah ve kırmızı elektrik veriyordu diye hatırlıyorum.


  • sutlu nescafe  (22.10.16 21:21:12) 
en sağ ve en sol kablo (veya pin diyelim) elektrik taşıyor sanırsam.


  • argent dawn  (22.10.16 21:58:29 ~ 21:58:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.