fırın olmadan donmuş pizza pişirmenin hiç mi yolu yok?

aramızda buna bir çözüm bulan dahiler hiç mi yok yahu?

Tost makinesinin en düşük seviyesinde deneme yapabilirsin.

Üstünü kapatmadan tabii. Sürekli kontrol ederek.
  • dissendium  (22.10.16 19:42:26 ~ 19:43:12)
üstünü kapatarak mı kapatmayarak mı? yapışır ve yanar gibi geliyor kapatırsak, açık bırakırsak da üstü pişmez sanki.

edit: edit gelmiş, biraz daha fikirler gelir umarım. olmazsa bu fikre bir şans veririm.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.10.16 19:43:21 ~ 19:43:54)
teflon tavada da pişirebilirsiniz. ilk üst tarafını ısıtın, hafif dağılacak. sonra da alt tarafını yavaşça pişirirsiniz. teflon tavaya uygun bir kapakla kapatın.

  • MtKrt  (22.10.16 19:43:41)
teflon tava

  • freebird5406_2  (22.10.16 19:45:06)
üstünü nasıl pişireceğim tam kafama yatmadı ama zaten ha teflon tava ha tost makinesi aynı şey gibi geliyor, teflon tavayla denerim gibi.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.10.16 19:45:47)
Bence teflon tavanın kapağını kapatma. Dondurulmuş su buharlaşmaya başlayınca kapaktan geri dönerek pizzanın üstüne yoğunlaşacak ve pizza hamuru su gibi olacak. Pizzanın kalınlığı çok değil zaten. Alttan üste doğru iletiliyor ısı.

  • dissendium  (22.10.16 19:47:46)
hocam şurada bulaşık makinasında lazanya yapan eleman var. belki kendinize uyarlayabilirsiniz.

www.youtube.com
  • delineron  (22.10.16 19:54:01)
Üç hafta önce ben de sormuştum benzer bir şey. Mikrodalgam var ama onda yapmamaya karar verdim. İşe yarayan metodum şu:

1- Pizza kutudan/poşetten çıkartılır. Buzunun çözülmesi beklenir.
2- Teflon tava ocakta ısıtılır.
3- Pizzadan geniş, tavadan dar çaplı bir tabak bulunur.
4- Tavanın altı kısılır, pizza tavaya konur. Tabakla üstü kapatılır.
5- 20 dk sonra tava kapatılır ve pizza hazır.

Ben böyle yapıyorum. Oluyor yani.
  • ron dennis  (22.10.16 19:54:07)
Imkan dahilinde kullanabilen ve kullanabilecek malzemeleri belirtsen yardimci olmaya calisirdim.

  • isott  (22.10.16 22:28:49)
Tava ve onun ustunu ortecek kapak niteliginde bi' arac varsa; ocagi yakip uzerine koyuyoruz. Ici bos halde olabildiginde isiniyor.

Pizzayi koyuyoruz. 1-2 dk sonra altini sonduruyoruz ve o pizza iceride bulunan hava ile isiniyor. 10 dk bile surmez.
  • isott  (23.10.16 01:50:40)