Arabayı doğalgazla çalışan hale getirme hakkında ne düşünüyorsunuz?

LPG yerine bunu tercih etsek, büyük bir şehirde de yaşadığımız düşünülürse, oluru nedir?

  • cekilmis gayfe  (22.10.16 16:57:37)
Bu dediğiniz doğalgaz ile çalışan aracı yurdum insanı yapmıştı. Evden doğalgazı da sistem kurup garaja kadar indirmişti. Yapılan iş yasal olmadığında birisinin şikayeti sonucu adam yetkili ekiplerce alıkonmuştu. Devlet patron benim diyor benim kurduğum sistemden alıp bana ötv ödeyeceksiniz diyor. Yapılmaz mı yapılır işten anlarsanız daha yapanlar gibi yaparsınız. İşin cezai sorumluluğu nedir araştırın öyle karar verin.

  • creedwar  (22.10.16 17:01:37)
Kendi kendinize böyle bir sistemin güvenlik standardını oluşturamazsınız. Ciddi bir kaza durumunda havaya uçma ihtimaliniz çok yüksek olur.

  • archmage mahmut  (22.10.16 18:23:53)
Kendi kendime yapmayacağım, lpg yerine cng (sıkıştırılmış doğalgaz) dönüşümü yapan yerler var. Az da olsa şehirlerde doğalgaz doldurma istasyonları var. Yani yasal mevzuatı ya da güvenlik konusunda LPG'den farkı yok. Hatta motoru daha az yıpratması, kaza anında benzin gibi tehlike oluşturması yerine uçup havaya karışması gibi güvenlik artıları var, tabii fiyat olarak da LPG'nin yarı fiyatı.

Benim merak ettiğim avantaj ya da dezavantajları neler? Avantajlarını biliyorum ama özellikle dezavantajları.
  • gezegen olan pluton  (22.10.16 20:07:41 ~ 20:11:00)