iphone 7 yurtdisindan alinma

Amerikadan iphone 7 geldi hediye olarak telefonu kutusundan acinca resimdeki sim kart cikti icinden. Googleden baktim millet baya biseyler demis bu konu hakkinda herkes baska bisey soyluyor acikcasi kafam karisti benimde. ilk basta sim lock sandim ama kendi hattimi takinca calisti bi de bazilari demis ki guncelleme yapamazsin ios en son surumune guncelledim telefonu sikinti olmadi. Kafami karistiran neden bu sim karti cikti telefondan? Bu ne anlama geliyor?

telefon hatli bir kampanyadan alinmis olabilir mi? belki amerika'da hat entegre olarak satiliyordur?

  • xfestos  (22.10.16 01:49:20)
kısa bir süre sonra kapanması muhtemel.

  • bohr atom modeli  (22.10.16 01:54:30)
telefonlar hatları içinde satılıyor amerika da hatta kutudan simkartı çıkarmak için o zavazingo da çıkmamıştır. bildiğim sprint ve verizon tr de çalışıyor sıkıntı yok. bende ki verizon.

  • monkey  (22.10.16 03:19:28)
unlocked versyionlarda hat falan çıkmıyor, çıkmıyordu yani 4-5 yıl önce. ben de amerika'dan almıştım.

sözleşmeli alındıysa bilemem. ama unlocked değilse kapanır telefon. yoksa millet niye bi ton para versin bunun için...
  • bohr atom modeli  (22.10.16 09:11:14 ~ 09:11:46)
atıp tutanlara bakma kanka. ben bizzat aldım telefonu amerika'dan (iki hafta önce, iphone 7 ve unlocked olarak), bende de çıktı o sim kart. nedenini bilmiyorum ve ilgilenmiyorum. çıkardım, kendi vodafone kartımı taktım. pasaport kaydı ve vergi ödemesini halledersen sorunsuz kullanırsın.

  • manuel mandalina  (22.10.16 09:31:17 ~ 09:31:59)
eski serilerden farklı olarak iphone 7'nin sim kartsız satışı yok (abd'den bahsediyorum tabi). apple store'un sitesinden bakınca da görebilirsiniz. unlocked bile olsa bir operatör ile veriyorlar telefonu dolayısıyla da kart çıkıyor içinden.

  • nrmnm  (22.10.16 09:36:14 ~ 10:47:40)
Ben unlocked 6s aldım ondan da çıktı. Bir şey olmuyor. Sadece telefonu açmadan önce simi çıkarmak gerek.

  • fuzzy olmak istemistim  (22.10.16 09:58:20)