duş esnasında lif kullanmamak

yurtdışında iki kişiyle kalıyorum. hatta daha önce bir başkası da vardı. hiçbiri lif falan kullanmıyor yahu. duş jelini eline sıkıp vücuda mı sürüyor millet yani? siz de mi böylesiniz? tuhaf geliyor da sorayım dedim. bu güzel derdime derman olabilirseniz ne mutlu hepimize.

Safi israf olur.

  • arnold schwarzeneger  (21.10.16 15:18:37)
lif kullanırım. ama ben de sünger olanları kullanamıyorum ya da işte top gibi olanlar filan. klasik örgü filan anane liflerinden kullanıyorum.

  • kaputt  (21.10.16 15:20:34)
duş jeli kullanmıyolardır belki. saçı şampuanlayıp vücudu sudan geçirip çıkıyolardır.

lif olmadan duş jeli çok manasız.
  • sir gawain  (21.10.16 15:21:37)
lif tarzı bi şey kullanmıyorum, normal sabunu veya jeli sürüyorum işte. zaman zaman da özel dikim kese. çamurda yuvarlanmıyoruz her gün altı üstü ölü deri ve ter temizliyoruz bence gerek de yok pek.

  • freya  (21.10.16 15:23:39)
jel kullanıyorlar, orada duruyor herkesin jeli.

freya, iki günde biter o jel yahu.
  • philus  (21.10.16 15:26:21)
Jel kullaniyorlar ve genelde lif kullanmiyorlar evet.

O jeli her dus alislarinda kullanmiyolardir. Ve jelin yarisini kullanmiyardir, cok terleyen bolgelerinde filan.
Zaten her seferinde jelle sabunla dus almak cok yararli bir sey degil.
  • kuehles blondes  (21.10.16 15:28:08)
ben kullanıyorum, eşim kullanmıyor. duş jelini eline bir çorba kaşığı kadar döküp her yerine sürüyor. yıllardır böyle, gayet normal bir durum onun için.

ben de lifsiz yapamam, alışkanlık meselesi.

iki yöntem de vücudu yeteri kadar temizler.
  • harzem  (21.10.16 15:29:29 ~ 15:29:56)
e bana da lif temizlemiyor gibi geliyor, hatır hutur keselenmesem bile illa değecek tenime; temizliyor gibi gelmiyor lif. nasıl ki lif kullananlar hastalıktan ölmüyor kokudan süründürmüyorsa o arkadaşlar da öyledir. alışkanlık meselesi, biz toplumcanak biraz fazla takığız bu temizlik konularına.

  • baba jo  (21.10.16 15:40:33 ~ 15:40:58)
duş jeli aldım ama öyle elle sürünce ne adam gibi köpürme vb. ne de durulanma oluyor.
lifsiz bir anlamı yok bence.

  • doxanikee  (21.10.16 15:47:01)
Lif kullanmayınca temizlenmiyor hissi oluyor bana. Lif olmadan olmaz arkadaş. Hatta otelde filan kaldığımda yanıma ufak bir lif götürüyorum.

  • teknikekip  (21.10.16 15:49:22)
Yıllardır lif kullanmıyorum. Duş jelini üzerime döküp vücudumda köpürtüyorum. Gerekli gördüğüm sıklıkta kese kullanıyorum onun yerine.

  • ofelia  (21.10.16 16:09:18)
duş jeli kullandığım zamanlarda, eğer evde isem lif kullanır, eğer spor salonunda isem lif taşımaya üşendiğim için duş jelini vücuduma sürüp yıkanırdım.
artık sabun kullanıyorum o yüzden lif mecburi.

  • peggy  (21.10.16 16:18:59)
Ben de son birkaç senedir lif kullanmıyorum. Jeli elime döküyorum veya sabunu direkt sürüyorum. Bence yeterince temiz. Lifte bakteri ürüyor gibi geliyor, iyi kuruması zor.

  • Lim5  (21.10.16 16:43:41)
Cildim hassas, lif kullaninca her yerim kizariyor kabariyor. Birkac kez dus jeli ile yikanip durulaniyorum.

  • thewizardofearthsea  (21.10.16 17:02:57)