Isvicre vizesi alan oldu mu davetiye mektubu ile

ben isvicredeyim yasli anam babam var emekli. Ilk defa yurtdisina cikacaklar ve bizde kalacaklar. Vize icin gereken formu doldurunca altta sunlari gördüm

Muhtaç olduğunuz kişinin maddi durumlarını açıklayan belgeler.

Muhtaç olduğunuz kişinin banka dökümleri

ne muhtacligindan bahsediyor bunlar? Seyahat masraflarini biz oduyoruz dedim, simdi böyle deyince muhtac mi oluyorlar. Eger oyleyse finansal durumumu acikcasi ailemle paylasmak istemiyorum, cok sacma degil mi simdi bu?

Davetiye ile geldikleri icin oraya maas bordrosu, tam sozlesme vs koyman lazim. Paylasmak zorundasin malesef sacma degil, gelip orda kalirlarsa kacak olarak? Devlete yuk olacak.

  • England  (20.10.16 21:41:11)
annen baban çalışıyor mu, gelirleri var mı? mesela baban çalışıyor annen ev hanımı ise baban annene sponsor olur. ikisi de çalışıyorsa zaten sorun yok. ikisinin de geliri yoksa birinin sponsor olması lazım, bu durumda da sen olursun ya da başka kardeşin varsa o da olabilir. neden saçma olacağını anlamadım. aile arasındaki ilişkileriniz adamların umrunda değil, kendilerini garantiye almak istiyorlar.

  • nrmnm  (20.10.16 21:46:03 ~ 21:48:01)
babam emekli annem ev kadini. Sadece ben banka hesabimi yada ne kadar maas aldigimi görmelerini istemiyorum bazi sebeplerden ailemin

  • beholderrulez  (20.10.16 21:54:54)
davetiye olayına girdiğin zaman sen sorumluluğu üstlenmiş oluyorsun o yüzden kaçış yok. emekli maaşı yeterli gelir mi bilmem ama ev, araba vs. varsa üzerlerinde davetiyeyi karıştırmadan bir otelden rezervasyon yapıp direk kendileri üzerinden başvuru yapabilirler.

  • nrmnm  (20.10.16 22:16:53)
nrmnm +1

  • enaz3kedi  (20.10.16 23:44:27)