[]

Kurumsal Websitesi İçin Ne Kadar Ödediniz?

Merhaba,

Bir alüminyum firmasına site yapmam istendi. Büyük ihtimal wp kullanacağım fakat tüm görselleri kendim hazırlayacağım. Çok büyük bir firma değil.

Sizce ne kadar isteyeyim?

Not: Soruyu sileceğim.

 
Şimdi projenin gerekliliklerini yaz evvela.

Mesela bir corporate identity guideline'ları var mı? Yoksa çok dandik bi logodan başka bişeyleri yok mu?

Kaç sayfalık bir tasarım istediler?

Kaç tane konsept istediler?

İçerikler hazır mı?

Kaç dilli olacak?

vs gibi.

Bende fiyatlar genelde 10-30k arasında değişiyor.
  • chiper  (20.10.16 11:12:46) 
@chiper, basit bi site istiyorlar. Sadece "aa sitemiz var bizim bilmiyor musunuz" tarzı.

@teknikekip, wp kullanmayabilirim de. =)
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (20.10.16 11:22:12) 
minimum 10bin


  • try again fail again fail better  (20.10.16 15:01:52) 
alan adı hosting tema ıvır zıvır için harcayacağın para x2/3
+
siteyi yaparken görselleri hazırlarken vs harcayacağın süre x hak ettiğini düşündüğün saat ücreti.

ortaya çıkan hesabı, müşterinin bionluk armut.com vb sitelerden alabileceği fiyatlarla karşılaştır, arkandan ana avrat sövmeyecekleri şekilde aşağı yukarı yuvarla olsun bitsin.

pazarlık yapıp darlayacak bir müşteriyse üzerine %20 koy pazarlıkla %20 düş.

işin içinde herhangi bir yaratıcılık vs yoksa, öyle logo tasarımı kurumsal kimlik ıvır zıvır istenmiyorsa ve bu işi profesyonel olarak yapmıyorsam böyle hesaplardım.
  • azizakin  (20.10.16 16:04:45 ~ 16:05:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.