[]

Ne fark ediyor? Ne kadar fark ediyor?

Kurutma makinasında A++ ile B sınıfı arasında faturaya ne kadar fark ettirir?
Değer yazmamış ama bilemedim?
prntscr.com
prntscr.com

 
Abi bu kurutma olayı afedersin hayvan gibi elektrik çekiyor. Yani bizim makine a++ yıkama, b sınıfı da kurutma yapıyor ama kurutmayı çok kullanınca fatura 20tl kabarıyor. Artık sırf ondan mı yoksa denk mi geliyor bilmiyorum ama o yüzden mecbur kalmadıkça kurutmuyoruz.

Siz çok kullanacaksanız bence a++ olanı alın çünkü 400 lirayı 1-2 yılda kapatır kanaatindeyim. Daha kağıt üstü konuşan olur belki birazdan. Şimdilik diyeceklerim bu kadar ^^

Bir de arkadaş ortamında duyduğum kadarıyla firmalar bu sınıf belirleme olaylarında rahatlıkla hileye başvurabiliyorlarmış. Mesela makine normal kullanımda b kullanıyor, ama pek kullanılmayacak, işlevsiz bir güç tasarruflu mod ekliyorlarmış, o a++ seviyesindeymiş. A++ oluyor bir yerde sonuçta diyerek belgeyi alabiliyormuş.

Ne kadar doğrudur hiç araştırmadım.
  • ananiyimioguz  (19.10.16 17:33:08 ~ 17:35:54) 
Soyle diyim, AB ulkelerinde artik A sinifi altinda sinifli beyaz esya yasak. Ciddiye aliniyor.

Fark da kapanir ayrica. Bir de enerji sinifi zimbirtisinda x programinda y kilo yukle su kadar enerji diye yazar. Ona gore o siniflar.
Ben olsam A++ alirim. Hem cebe iyi hem de enerji tasarrufu, doga icin daha iyi.

Bir de aslinda evde yer varsa kurutma mak almayin ya. (Tamamen kisisel gorus)
  • kuehles blondes  (19.10.16 17:58:05) 
@kuehles
valla evde asacak balkon yok açıkçası biraz mecburiyetten alıyorum.
Derdim ucuz olsun değil aslında sorun çıkarmasın b.eşyalarımız bosch ve hepsinden memnunuz gene bosch bakarım dedim ama en dandiği ile hoover ın iyi modeli aynı fiyat ki arkadaşım hoover aldı çok memnunlar.
biraz araştırma modundayım.
  • basond  (19.10.16 18:01:53) 
@basond
Hoover iyi markadir zaten. Bende de balkon yok, hatta evim de tek odali, 1+0. Gayet asiyorum odama. Ama kelebek gibi acilan camasirliklara degil, kule seklinde benimki. Yer de kaplamiyor boylece.

onlineshop.real.de
  • kuehles blondes  (19.10.16 18:07:23) 
Ben b sınıfı kullanıyorum faturaya 50 lira koyuyor. Gerisini bilmiyorum.


  • babilbaligi  (20.10.16 07:40:34) 
17/5 oraninda farkediyor. B sinifi 3.4 kat daha fazla yakiyor yani. Faturada ne kadar fakettirecegi ise makineyi ne kadar kullanacagina bagli.
A++ makinede yilda 100tl'lik elektrik yakiyorsan ayni kullanimda B sinifinda 340tl yakacaksin yani.

  • stavro  (20.10.16 07:49:01 ~ 07:51:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.