tivibu

arkadaşlar merhaba,

ben vakti zamanında bir halt yiyerek dmsarttan tivibuya geçtim. telefon ile kampanya kabulü yapmıştım ve sözleşme imzalatılar haliyle. sonrasında da kurulum falan. buraya kadar rutin gitti işler.

sonra telefon geldi bana; internet kurulumuna ne zaman uygunsunuz diye. dedim ki; kurulum yapıldı, galiba sizde eksik bilgi var falan. sonra tekrar aynı telefon, tekrar kuruluma gelicez, hata olmuş falan. sonra 2 ay sonra bana 2. fatura geldi ve üzerime 2. bir internet hattının açıldığını ve ödeme yapmam gerektiğini söylüyor.

durumun farkına böyle vardıktan sonra hemen müşteri hizmetlerini aradım ve aynı adrese benim adımla 2 abonelik açıldığını öğrendim. tek başvuru yaptığımı belirtip şikayet kaydı oluşturdum. uzun bir süre şikayet kaydıma dönüş olmadı. sonra bir gün aradılar ve gün içerisinde kimlik fotokopim ve dilekçe ile başvuru yapmamı söylediler. başvuru iççin de fax numarası verdiler, oraya gönder dediler.

iş yoğunluğu sebebiyle o gün evrakı gönderemedim. sonrasındaki gün gönderdim ve beklemeye başladım, yine ses seda yok. müşteri hizmetlerini aradım ve evrak ellerine ulaşmadığı için şikayetin kapatıldığını öğrendim. sonrası kavga dövüş (şaka şaka telefondaki adamla kavga etmem)

ben tekrar şikayet kaydı oluşturdum ve tekrar dilekçe yolladım yine. şu anda inceleme yapıyorlar. dilekçem de ikinci hattın iptali, ödemelerimin iadesi ayrıca müşteri memnuniyetsizliği çerçevesinde mevcut aboneliğimin de ceza bedeli olmadan iptalini istedim.

iptal ve iade kesin olur gibi ama mevcut aboneliğin iptaline yanaşmazlar gibi geliyor. ceza ödemeden tüm aboneliğimi iptal ettirebileceğim bir yol, yöntem var mı? bilen varsa bir fikir versin.

not: hala 2 fatura ödüyorum tabi ki....

twitterdan yardır. Eğer cevap gelmezse tüketici heyetine git.

  • lcha  (18.10.16 16:30:16)