kariyerdeki uzun bosluk.

selam dostlar,
bir is basvurum var, ancak 2015 ten bu yana aciklamakta gucluk cektigim bir periyot var. bir yil uni ye gittim yuksek lisansa ancak devam etmedim. akabinde egitimimle kariyerimle oldukca alakasiz islerde calistim. bazi nedenleri var mesela bir restoran satin alacaktik, gittim isler nasil oluyor ogreneyim diye bir sure mutfakta calistim, neyse vazgectik issiz kalmayim diye baska ufak tefek gunu kurtarmalik seyler yaptim. simdi ciddi bi yere basvurucam ama 2015 ten beri is ariyorum desem biraz uzun bir sure, nasil yaapabilirim?
tesekkurler

Is ariyorum demek yerine neden bu aradaki boslukta yaptiklarini anlatmiyorsun buraya yazdigin gibi?

  • kuehles blondes  (18.10.16 14:01:22)
:) ben patron olsam girisimci adamı almak istemem. ilk fırsatta kaçar diye düşünürüm.

  • supermatik  (18.10.16 14:05:23)
ya yüksek lisansa başladım, orayla ilgilendim de geç. bir sene master arası vermek çok da tuhaf değil.

ama krem peynir'in dediği gibi anlatırsan daha karizmatik olabilir.
  • babilbaligi  (18.10.16 14:06:23)
harikasiniz tesekkurler,
biraz masrafli olacagim ama, bunu kagit uzerinde nasil ifade edeyim cvde?

  • manimani  (18.10.16 14:09:24)
supermatik +1

patronlar girisimci adam sevmezler, her an kosgeb destegi alip basip gidebilirsin.
  • cedex  (18.10.16 14:20:07)
burada açıkladığınız gibi açıklamakta ne var ki?

  • kurnaz  (18.10.16 14:46:17)
yani kisaca
2015- bugune : bazi girisimcilik denemeleri
veya benzer baska bir sey yazmak ne kadan dogru olur, bilmek istedigim bu?
  • manimani  (18.10.16 14:51:10)
@manimani

o girişimcilik denemen başarılı olsa böyle yazan adam cv verse alır mısın? beğenir misin?

bazı ne yahu?

ne yaptıysan yaz işte, xxx üzerine fizibilite, mutfak, temizlik, etc işlerin öğrenilmesi gibi. projenin detaylarını ver birazda.
  • kurnaz  (18.10.16 14:54:39 ~ 14:54:57)
Yazma bence de patronlar basıp gider bu der. Yüksek lisansa başlamıştım ona ara verdim de.

  • kenarortay  (18.10.16 14:55:59)
tmm oyleyse
2014-2015: y. lisans birinci sinif duzeyi
deyip birakiyorum.
2015 bu tarafa da girisimciyim yazioyurm direk bu ne sterstir yahu.
hepinizden allah razi olsun yardimci olan arkadaslar.
  • manimani  (18.10.16 14:58:13 ~ 15:03:19)
girisimci olarak neye giristin? Basarili olduysan niye biraktin? Degilse niye basarisiz oldun?
bu soruyu soracaklar hatta bu konu cok ilgilerini cekecek.
buna hazirlikli ol.
  • medievalman  (18.10.16 15:14:12)
dilimiz dondugunce izahat getirecegiz artik.

  • manimani  (18.10.16 15:18:29)
sadece yüksek lisansa başladım sonra da devam etmedim ile geçiştirme. bu sefer de başladığı işi bitiremiyor izlenimi yaratabilirsin bence. dürüstçe anlat gitsin.

  • roadhouse  (18.10.16 15:26:16)