Öğrenci için pasaport

Üniversite öğrencileri için pasaportta sadece defter ücreti alınıyor değil mi ?.
Bir de bu pasaportun süresi öğrencilik süresine göre mi belirleniyor, öğrenci belgesi filan mı götürmek gerekiyor ?.

25 yasini doldurana kadar gecerli oluyor. Defter parasinin yatirildigina dair makbuz, kimlik ve fotokopisi, biometrik fotograf, okuldan ve e-devletten 2 tane ogrenci belgesi gerekiyor.

  • aioniotita  (18.10.16 10:33:51)
sour'a ek olarak 25 yaşına kadar olan süre değerlendiriliyor, örneğin 23 yaşındaysan 2 senelik pasaport sahibi olabiliyorsun. reşit değilsen 5 senelik pasaport alabiliyorsun.

öğrenci belgen (sanırım ıslak imzalı mühürlü olması gerekiyor), iki adet biyometrik fotoğraf ve pasaport cüzdan bedelinin yatmış olduğuna dair makbuzla beraber pasaport başvurusunda bulunduğun emniyet müdürlüğüne gidiyorsun. beyle.
  • evde liyakat kalmamis  (18.10.16 10:38:10 ~ 10:51:56)
@evde liyakat kalmamış, pasaport harç mı defter bedeli mi ?

  • Euxinos007  (18.10.16 10:49:11)
defter bedeli ya, yanlışlıkla harç yazmışım düzelttim :)

  • evde liyakat kalmamis  (18.10.16 10:52:19)
Hazır sormuşken, pasaport çeşitleri hakkında pek bir bilgim yok. Siyah diplomatlar, yeşil memurlar için ama hususi veya umuma mahsus kimler için ?

  • Euxinos007  (18.10.16 10:58:05)
Ek olarak dahil olacağım sorunuza; ben aralık ayınca 25 yaşımı dolduracağım. şimdi alsam 10 yıl geçerli olur mu acaba?

  • athena  (18.10.16 10:58:28)
@athena

Ne zaman aldığınız önemli değil. İsterseniz 18 yaşında olun, isterseniz 25 yaşını doldurmanıza 1 ay kalsın. Ne zaman alırsanız alın 25 yaşını doldurmadan bir gün önce pasaportunuzun süresi doluyor. Özetle 10 senelik verilmiyor yani. (Örneğin 31 Aralık 1991 doğumluysanız pasaportunuzun süresi 30 Aralık 2016 günü biter.)
  • captainimsi  (18.10.16 11:34:39 ~ 11:37:10)
@athena, ben sana geçen gün mesajla detaylıca anlatmadım mı? yok sana 10 yıllık pasaport. harcı ödeyeceksin illa..

@Eucinos007, hususi dediğin yeşil pasaport zaten. umuma mahsus da adı üstünde herkesin alabildiği düz vatandaş pasaportu. 4 çeşit pasaport var: epasaport.egm.gov.tr
  • nrmnm  (18.10.16 11:56:46 ~ 12:00:52)