Futbolun modasi geçer mi bir gün?

bence geçer....

-messi ve ronaldo gibi yetenekli ve profesyonel futbolcular bir daha gelmez. herkesin elinde tivit. futbolcular antrenmanlari kaytarir
-futbolda artik eskisi kadar sov yok.... butun takimlar defansif oynuyor çunku çok paralar donuyor. euro 2016'daki skorlara ve bayik maçlara bakin yeter
-sampiyonlar liginde her sene ayni terane, ayni takimlar, ayni maçlar
-90 dakika yasadigimiz su yillarda inanilmaz uzun bir sure. insanlar her seyden daha çabuk sikilmaya basliyor. netten maç izlerken bile baska sitelerde dolanmiyor muyuz?
-e-spor'un gelismesi bence futbolun önüne geçecek. örnegin siz su an besiktas'i tutuyosaniz, çocugunuz belki besiktas'in futbol takimini degil, e-spor takimini destekleyecek...

bana göre eger fifa bir takim degisikliklere gitmezse futbol tarihin tozlu raflarina karisacak

siz ne dusunuyosunuz bu konuda?

Dediğin şeyler uzun sürer ama popülerliğinin düştüğüne ve gittikçe düşeceğine ben de katılıyorum. Önceden italyan kulüpleri defans yapar sıkıcı oynar küfür yerdi. Şimdi tüm maçlar bayık. Bir de ikon futbolcu sayısı azaldı gibi. Los galaktikos dönemimdeki futbolculara bir de şu andakilere bakınca öyle görüyorum ben. Bir de insanlar daha çabuk sıkılmaya başladı seçenekler arttıkça. Mesela league of legends çok durağan bir oyun haline geldi. İzlerken sıkılıyorum. Oyunu yapan şirket de bunun farkında ve oyunu hızlandırmak için çalışmalar yapıyorlar sürekli. Cs izliyorum, sürekli aksiyon.

  • glamdr1ng  (17.10.16 21:35:48)
Bundan 100 yil sonrasini goremem ama kisa vadede tabii ki dusmeyecek.

İyi futbolcular her zaman cikacak. Kor olur badem gozlu olur. Gecmiste kalanlar her zaman abartiliyor.

Hicbir spor futbol kadar populer olamaz. Oynamasi cok basit.

Ben futbolun sonunu teknoloji ozurlulugun getirebilecegini dusunuyorum.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (17.10.16 21:46:25)
Futboldan önce insanlar arasında yaygın olan sporlar vardı. Futboldan sonrası olacak elbet.

  • obez pacman  (17.10.16 22:03:25)
benim açımdan geçti valla. 5 senedir tuttuğum takımı ve ligi takip etmiyorum. maç da izlemedim hiç

  • burya  (17.10.16 22:06:18)
geçmez. futbol gider başkası gelir ama çok da farklı olmaz yerine gelen. sonuçta anlaması, takip etmesi zor değil, kafa dağıtıyor ve insanları gaza getiriyor.

  • black mamba  (17.10.16 22:07:49)
benim gördüğüm kadarıyla insanlar, dahası erkekler artık o kadar fanatik değil. basketbol revaçta mesela, artık basketbol maçlarında (en azından fenerbahçe, efes maçları) salon daha çok doluyor.

  • nathanieltroy  (17.10.16 22:31:48)