Kopenhagta yasamis olan sozlukculer

selam duyuru,

sizden kisaca biraz kopenhagtan bahsetmenizi istiyorum. ozellikle finansal acidan. bir oda kirasi ortalama ne kadardir, isinmasi yemegi pahali midir, ayda 1000 euro acliktan olmemek icin yeterli midir gibi sorularim var.

Kopenhag'ta yaşamadım ancak yakın yaşıyorum. Öncelikle epey pahalı bir yer. kiralar falan baya pahalıymış. Kopenhag'ta çalışıp Malmö'de yaşayan çok insan var, çünkü maaşlar orada daha iyi, yaşam İsveç'te daha ucuz. 1000 euro ile açlıktan ölmezsin ama nasıl yaşadığına ve ne için gittiğine de bağlı. Tek başına stüdyo dairede biraz zor yaşarsın muhtemelen.

şunu da şöyle bırakayım,
www.numbeo.com

bu civarlarda genel olarak fiyatlar.

bir de bakayım dedim bir tane emlak sitesi buldum, Kopenhag'ta kiralıklar www.boligportal.dk "Husleje" kira, 10000 danimarka kronu 4580 tl

şu Malmö'de yaşama olayına kaynak da vereyim dedim
www.quora.com

www.thelocal.se
  • senolll  (17.10.16 16:13:37 ~ 16:31:40)
bende direk merkezde kalmadim ama yakin bi suburbandaydim.
550 eur sirf yurda gitti ama icinde banyosu mutfagi vardi, 1+0 studyo daire diyebilirim.
elektrik su isinma vs dahildi kiraya.
diger buyuk masraf yiyecek. ama onun icinde fakta,lidl vs gibi indirim marketleri var. temel seyleri oradan alabilirsin daha ucuza.

1000 eur'dan az harciyordum sanirim aylik, tam hesap yapmadim.
  • jedilance  (17.10.16 18:44:41)
cok tesekkurler cevaplar icin. bi staj mevzusu var kopenhagta ama verecekleri para 540€. gorunuse gore sadece barinmaya yetecek bu para. 1000 eurodan az harcaniyorsa iyi, cepten karsilamaya calisacagim bir sekilde.

  • xfestos  (17.10.16 18:52:45)
Danimarka'da nasıl bilmiyorum ama muhtemelen İsveç'le aynıdır, burada işyerleri öğle yemeği vermiyorlar :) insanlar ya evden getiriyor mikro dalgalarda ısıtıyor işyerinde ya da dışarıda yiyor. Bunu da belirtmek istedim, öğle yemeği masrafları da olur yani.

  • senolll  (17.10.16 20:44:23)