Mutfak giderimize ne olmuş?

Yeni bir eve taşındık, mutfak lavabosunun gideri tıkalı gibiydi. Su zar zor gidiyordu. Ben de lavabo açıcı döktüm, açılacağı yerde iyice tıkandı. Alttan açtık,çamur gibi su döküldü. Kapattıktan sonra bir daha suyu açmayı denedik; yıne tıkandı. Üstelik giderdeki pis su da yukarıya çıkıyor. Bu gidere ne olmuş? Biz mi bir şey yaptık?

Bonus soru: pazar günü tesisatcilar çalışıyor mu?

Teşekkür ederim şimdiden herkese.

tesisatçı için armut.com'u deneyin derim

  • guneste demlerim senin cayini  (15.10.16 20:47:17)
Atik yaglar falan atilinca soguk suyla donuyormus. Eski kiraci vs varsa olabilir

  • la noix  (15.10.16 20:52:43)
lavabo aç.?

Bimdekiler gayet iş yapıyor..
  • mert adam  (15.10.16 21:07:32)
su gideri u şeklinde mi
yoksa t şeklinde mi?

  • basond  (15.10.16 21:09:27)
Mert adam, onu döktükten sonra oldu zaten diye yazdım ya.

  • fraise  (15.10.16 21:10:04)
Basond, sanırım t şeklinde.

  • fraise  (15.10.16 21:12:11)
t şeklindekiler tıkandımı iflah olmaz
tesisatçıdan u şeklinde olanlardan alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.
görsellerle geleceğim

edit:www.google.com.tr
  • basond  (15.10.16 21:16:02 ~ 21:17:10)
Lavabo altı ile gider borusu arasındaki parça sökülebiliyorsa söküp içini temizlemeniz gerekiyor, zor değil sadece pis bir iş, yok eğer duvara giden gider borusunun kendisi tıkandıysa o zaman tesisatçı çağırın.

  • mikro patlama  (15.10.16 21:55:37 ~ 21:56:15)
lavabonun kendisi mi tıkalı yoksa duvardaki gider mi? benzer şey başıma geldi. meğerse duvardaki tıkanmış. şu linte verdiğim alet ile açtık. adı kılavuz teli. nalburlarda var.

www.gozdenalbur.com
  • hononu  (15.10.16 22:00:45)
duvardaki gider tikaliymis. bizden onceki ev sahibi butun atik yaglari vs icine dokuyormus. bugun bir tesisatci gonderdiler, hallettik.

  • fraise  (16.10.16 20:10:28)