Ulaşmayan tebligattan kim sorumludur?

Üşengeçler için özet: Alacaklının yolladığı tebligatın alıcıya ulaşmaması ve iade edilmesi durumunda sorumluluk kimde olur?

Bir trafik kazası yapmıştım. Aracımın sigortası olmadığı için karşı tarafın sigorta şirketi benden rucü edecekti zaten biliyordum. Buraya kadar her şey normal. Geçen gün sigorta şirketinden aradı işte şu kazadan şu kadar ödeme yapmanız gerekiyor dedi iyi tamam dedim. Tebligat yolladık ama ulaşmamış dedi ben de muhtarlığa sorarım dedim yok iade geldi bize dedi. Tamam dedim. Ne zamana kadar ödemem lazım dedim normalde tebligat ulaştıktan sonra 1 hafta dedi ama ulaşmadığı için ben size mail olarak atayım yazıyı 7 gün içinde de ödeyin dedi. İyi tamam derken ulan ödeyeceğiz de elimde resmi bişey yok. Herhangi bi olumsuzluk olsa savcılıktan niye yolladın parayı telefon açtılar yolladım mı diyeceğim. Bugün aradım parayı ödeyeceğim ama sizden tebligatı tekrar göndermenizi rica ediyorum dedim. Karı coştu yok efendim iyi niyet göstermiş aramış da yoksa mecbur değilmiş ben işi yokuşa sürüyomuşum tebligatın ulaşmaması onların sorunu değilmiş falan filan. Böyle saçma bi durum olabilir mi? Kaldı ki savcılıktan veya başka durumlarla ilgili defalarca tebligat geldi bu adrese ulaşamazlarsa da kapıya not bırakırlardı muhtardan alırdım. Bu tarz şeyler de olmadı. Haklı mı doğru mu söylüyor? Yarın arayıp tebligatı gönder yoksa babayı alırsın diyeceğim ama sonra babayı alan ben olmak istemiyorum.

buraya yazdığın endişeyi karşı tarafa da aktar. eğer olay davaya giderse tebligat adresine geldi de seni mi bulamadılar, hiç tebligat yollamadılar da ayak mı yapıyorlar direkt belli olur zaten diye düşünüyorum.

  • ebonni eth atc  (13.10.16 18:55:34)
tebligat ulaşmadıkça,elinize geçmedikçe o süre başlamaz.

  • insomni4c  (13.10.16 19:23:29)