su çok az akıyor

yeni taşındık, bizden öncekilerin borcu varmış suyumuzu dün kestiler, sonra ödendi bugün gelip aparatı çıkarmışlar. vanayı açtım ama su çok az geliyor başka bişey mi yapmam lazım?

evin her yerinde aynı mı? mutfak ise evye altındaki vanalara da bakın.
su saatinin iki tarafında da vana oluyor. ikisi de sonuna dek açıldı mı? eski vanalar dandik oluyor sonuna dek açmadan iş görmüyor. büyük ihtimal vanalar dandik.

  • lazpalle  (13.10.16 17:57:15)
evet her yerinde aynı. çubuk gibi olan vanayı tamamen çevirince akmaya başladı diğer kırmızı çember olan çok az dönüyo sağa sola iki ucu da denedim akışta fark yok. ama kırmızı olan sağa mı dönük olmalı sola mı?

  • jakkly  (13.10.16 17:58:32)
kırmızı olan çevirmeli anlaşılan. saat yönünün aksine doğru çevirmelisiniz.

  • lazpalle  (13.10.16 17:59:37)
o kırmızı vanayı sola çevireceksin. saat yönünü tersine yani.

  • sir gawain  (13.10.16 18:00:07)
sağa kapanır sola açılır

iki vananın yüksekliğine bak bir tanesinin kapalı olacağını göreceksin, elle olmuyosa kurbağacık yada handle' e tornavida gibi şey sokup kanırtabilirsin.
  • killerbee  (13.10.16 18:00:16 ~ 18:01:05)
saat yönünün tersine gittiği kadar çevirdim hala değişiklik yok:(

  • jakkly  (13.10.16 18:07:00)
aç kapa aç kapa alıştır biraz, başka bi yerde vana olmasın?

birde komşualra sor bakalım hidroforda sorun mu var onlarda nasıl diye

ahaha çıbık vana çok güldüm, küresel valf o dediğin :) tesisata paralel olduğunda açık olur genelde.
  • killerbee  (13.10.16 18:08:30 ~ 18:22:09)
o kırmızı olan vana sadece 60 derece falan dönüyo hepinizde öyle mi yoksa sıkışmış mı?

  • jakkly  (13.10.16 18:30:13)
sıkışmış en az 5 tur döner o

tam kapa vanayı zorlayarak, sonra da 4 5 tur aç
  • killerbee  (13.10.16 18:31:08 ~ 18:31:39)
:((( tamam sağol uğraşayım

  • jakkly  (13.10.16 18:31:49)
bizim vanayı beş altı tur döndürüyorum sonra kendi kendine yaylıymış gibi yukarı fırlıyor ancak ondan sonra suya geçit veriyor. imkan olduğunda o vanadan kurtulun.

  • lazpalle  (13.10.16 18:54:04 ~ 18:54:16)