Home office çalışmak ne demek?

Ciddi soruyorum hiç bilmiyorum. Hangi meslekler home office çalışıyor nasıl ne iş yapıyorlar? Mesela istedikleri saatte kalkıp canları isteyince atıyorum gece gec saatte de yapabiliyorlar mı işlerini cok degisik geliyo kulağa :D

Mesela bizim patron home office çalışıyordu. Ama o kalkmıyordu biz bakıyorduk. Şimdi evlendi. Gitti. Tercüme bürosu.
Aynen dediğin gibi oluyor bazen gece çalışıyodu :D

  • matilda  (13.10.16 17:34:25)
Aynen öyle. Ülkemizde genelde web işleri bu şekilde yapılıyor.

  • pomknos  (13.10.16 17:36:52)
örnek vermek gerekirse çevirmenlik ve grafikerlik home-office'e çok uygun meslekler. genelde insanların kafasında daha az çalışılıyormuş gibi bir algı oluyor ama tam tersi, müşteri kaybetme korkusuyla iş reddetmeyerek ofis mesaisinden daha fazla çalışıyorsun. çok yıpratıcı bir çalışma türü. sağlam irade ve disiplin istiyor. tahsilat kısımları da uğraştırıcı. herkes yapamaz.

  • sir gawain  (13.10.16 17:37:17 ~ 17:39:03)
evde kendi işini yapıyorsan---> home office
evde başkasının işini yapıp para alıyorsan ---> freelance

  • nickini degistiren yazar  (13.10.16 17:40:37)
maaşlı çalışıyorum ve arada ben de home-office çalışıyorum. çünkü işimi yapabilmem için tek gerekenler beynim ve bağlantılı organlarım, bilgim, tecrübem ve internet bağlantılı bilgisayarım. sistemim olduktan sonra ve ben de çalıştıktan sonra, ister bir kafede oturup çalışmışım, ister evde, ister ofiste hiç bir şey değişmiyor. patron da bunun farkında ve o yüzden rahat bırakıyor sağolsun. he ben genelde ofise geliyorum daha disiplinli çalışabilmek adına, o başka :)

  • vejeteryanvampir  (13.10.16 17:46:28)
işi bitirmek için elinde bir son tarih var. diyelim ki 15 ekimde elindeki şeyi bitirip teslim etmen lazım. ister 15 ekime kadar yaya yaya yap ve bitir istersen 14 ekimde başla 15ine bitir.
belirli günlerde rapor göndereceksen ona göre çalışman lazım. iş 15inde bitecektir ama her hafta ilerlemeyi görmek için rapor ister işveren. vb...

  • sutlu nescafe  (13.10.16 17:48:19)
Belli bir saatte olup olmaması işe bağlı. Home office evden çalışmak demek; belli bir saat boyunca online olup senden isteneni yapıyorsun. İş arasında açıp dizi izleyebiliyorsun.

  • fragile lady  (13.10.16 18:35:15)
Yazılım sektöründe görülebiliyor. Abdli ARkadaşım californiadan gelmiş, ordaki çalıştığı şirkete tarlabaşından homeoffice yapıyor mesela :D

  • Cursed Chico  (13.10.16 19:34:15)