[]

Banka uygulaması - yurt dışı sim kart sorunu

Yurt dışına taşındım, telefonumdaki bankacılık uygulamalarını kullanamayacağım korkusu ile yeni sim kartımı mevcut telefonuma takamıyorum. Takarsam uygulamalar aracılığı ile hesaplarımı kontrol edemeyeceğimi düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum?

Ne yapmam gerekir? Nasıl bir yol izlemeliyim? Bankalara yabancı telefon numarası verebiliyor muyum? Veya sim kart değişikliğinden sonra bankaları arasam hesaba ilk giriş için yeni numara üzerinden sms alır mıyım? Bankalar, yurt dışı telefon numarasına sms gönderiyorlar mı?

Yol gösterir misiniz? Teşekkürler

 
ipad üzerinden iş bankası ve garanti kullanıyorum. ikiside sim kart varmı yok mu diye sormadı doğal olarak. buradan hareketle sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
sms için bankaya bildirmen gerekli. 4g için kartını değiştirenler bile bankaya bildirmek zorunda kaldı.

  • sutlu nescafe  (13.10.16 14:53:32) 
@sütlü nescafe

Sim kart değişikliğini bildireceğim de numara yurt dışı numarası. Bunu da bildiri olaral kabul ederler mi? Hesaplara ulaşamazsam çok fena yan basarım, orada krediler, ödemeler vs var. Uygulamada sms istemiyor normalde ama sim değişikliğinde isteyecektir diye düşünüyorum ilk sefere mahsus.
  • piston aşağı indi  (13.10.16 14:58:19) 
sim değişikliğinde uygulama da bildirim istiyor, bilgine.


  • manuel mandalina  (13.10.16 15:06:30) 
Cep şifrematik ile çözersin belki ama onu da aktive etmek için başta gerekiyor muydu emin değilim.

Ben bu yüzden eski bi telefon götürmüştüm (ya da ucuza alabilirsin) sırf onaylı simi numarayı kullanıp şifre alabilmek için.
Ha o hat kapansın bi de para mı yükleyeceğim dersen bilemem. (6 ayda 1 falan yüklemek yetiyordu)
  • rodriguez2  (13.10.16 15:31:44) 
yurtdisi numaranizi bankalara kaydettirebiliyorsunuz. Ayrica uygulamalarinizi da yabanci hatlarla kullanabilirsiniz. Yalnizca bankacilik kanunu geregi 3D Secure sifresi yurtdisi numaralara gonderilemiyor. Dolayisiyla internet alisverisi yapamazsiniz.


  • aytekmutlu  (13.10.16 15:34:46) 
aytekmutlu +1


  • sttc  (13.10.16 21:34:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.