Sinirden uyuyamadım.

Biliyorum çok saçma ama salak yerine konmak beni sinir etti.
Bir mağazada çalışıyorum ve günde iki vardiya dönüyor. Sabah gelenler 9-17, öğlen gelenler 17-22 arası çalışıyor. Bir gün sabah, diğer gün öğlen diye eşit devam ediyor vardiyalar.
Bugün müdür bana, öğlen gelenler daha az saat çalışıyor o yüzden her öğlen geldiğinizde sizden(personelden) alacağım oluyor.
Neden, diğer günde sabahçı geliyoruz ve bu vardiya saatine siz ve yardımcınızda değilsiniz o yüzden kendinizden de alacağınız olmuyor mu dedim.
Sen bizi ne yapacaksın, ben sizden alırım da siz bizden alamazsınız diye cevap verdi.
Bu konunun muhatabı genel müdürlük, orada bu konuyu açın, bu saatleri onlar belirliyor dedim ve bana ters yapmaya başladı hanımefendi.
Dengesiz sürtük.
Genel müdürlüğe mi şikayet edeyim ne yapayım?
Soru dandik ama maksat birine şunu anlatmaktı.

valla şikayet bişeyi değiştirmez, sonuçta ona bi şekilde güvenmişler mağazaya müdür yapmışlar, emin ol senden daha yavşak olduğu içindir

ha şikayet edersen eğer , en iyi ihtimal müdürü bi uyarırlar, seni daha çok huzursuz eder.

öğren abicim karaktersiz insanlarla polemiğe girmemeyi.
  • killerbee  (13.10.16 01:01:42)
Direkt okey mi diyeyim?

  • pavlis  (13.10.16 01:02:37)
ben bilmem deyip çıkacaktın işin içinden, benim anlaşmam böyle diyecektin

çünkü bi bok yapamyacağını kendi de biliyor, baktın yaptı, hemen çat genel müdürlüğe bi yazı, ben sizinle böyle anlaşmadım bitti gitti.
  • killerbee  (13.10.16 01:03:47)
Öğlen geldiğimiz günleri toplayıp o kadar saat daha çok çalışacağız işte mağazada.
17 değil de, 14de gideceğiz mesela oglenci olarak.

  • pavlis  (13.10.16 01:04:04)
götünden kanun çıkarmasın, istersen iş bakın başka kendine.alternatif olarak

bence müdür kafasına göre mesai saati belirleyemez.

acı olan şey böyle birşeyi firmaya yalakalık olarak kullanacak olması

işte ben böyle böyle bi sistem getirdim, öğrencilerin sırtına daha güzel biniyorum diye.
  • killerbee  (13.10.16 01:06:14 ~ 01:07:02)
Ben olsam saatimde çıkar, kadını da sallamazdım. Bir sözleşme var ve sözleşmede çalışılan süre belli neticede.

  • petekpare  (13.10.16 01:06:57)
Ayrıca genel merkeze şikayet etmek yerine onun genel merkezden bir mail, bildirim falan göstermesini talep ederdim. Bazı işyerlerinde part time personelin 1 dakika bile fazladan çalışması yasak. Yaptırımı falan var demek ki.

  • petekpare  (13.10.16 01:10:45)
Çalışma saatlerini merkez belirliyor ve zaten ofiste de yazıyor. Hanımefendi kendisi alacaklı sayıyor kendini.

  • pavlis  (13.10.16 01:11:40)
senden daha taşşaklı ve yavşak olduğu için bu karıyla başetmen zor. bir daha muhabbete girme bence ya altta kalıyorsun ya da müdürünü göt ettin diye surat yapılıyor sana.

fazla sallama. üstlere gidersen ona da sana da konuşur geçerler. ikinizde kapitalist şirkete para kazandıran güzelciklersiniz sizlerden vazgeçmez şirket. lakin vazgececek olursalar önce sen gidersin sonra müdür. onun için bulaşma dalgana bak.

mağaza müdürleri her zaman göt olurla mağaza kendisininmiş gibi davranırlar bunu unutma. alayının aq. koydumda...

ekleme: bu arada söylemeden geçemicem , keşke beni de böyle birşey uyutmasa :)
  • Caaannn  (13.10.16 01:16:33 ~ 01:18:59)
boyle tipleri hukukla korkut yaptiginin yasal dayanagi olup olmadigini ogren ki buyuk ihtimalle yoktur, sonra dava acarim de. en kotu mobbing davasiyla korkut

  • rentts  (13.10.16 07:50:03)
At kahkahayı suratına, "yav he" de yürü git, geç.
Böyle durumlarda tartışmak hiçbir şeyi çözmez. Sana da gelip "haklısın, afedersin" denmez muhtemelen yani kimse böyle tartışmaz.

  • norek  (13.10.16 16:07:12)
Bence güzel cevap vermişsin zaten. Boşver, şikayet etme, görmezden gel.
i.imgur.com

  • peggy  (13.10.16 16:21:41)