Hangi bölümü okudunuz / okuyorsunuz ?

Sb. Bugünkü aklınızla bakınca verdiğiniz karardan memnun musunuz ?

anketçilik okudum.
hiç memnun değilim, bi noktadan sonra ciddi bayıyor :/

  • manuel mandalina  (12.10.16 23:18:24)
sinema ve televizyon mezunuyum. başka bölüm okusam psikoloji, felsefe gibi şeyler okurdum muhtemelen ama onlar için de sayısal lazım, bende olmayan.

okuduğum bölümden çok memnunum, puanım edebiyat öğretmenliği gibi bölümlere de yetiyordu, özellikle sinemayı seçtim. çok sıkılgan biriyim, onları okusam okulu ilk senede bırakırdım ya da şu an 8. senemdeydim.
  • nice tnetennba  (12.10.16 23:19:12)
uluslararası ilişkiler okudum. çok pişmanım. genel kültür dışında artısı sıfır.

  • nathanieltroy  (12.10.16 23:19:54)
Makine mühendisliği okuyorum. Matematik bölümünü bırakıp bu bölümü okumaya karar verdim. O yüzden 20 yaşındaki bir insana göre oldukça olgun bir karardı. Memnunum kararımdan. Doktor olma isteğim çocukluğumdan beri var.

  • dissendium  (12.10.16 23:25:45)
hukuk okudum.Memnun muyum ? Kestiremedim :D İnş memnun olurum :)

  • sorunvar  (12.10.16 23:27:58)
makina
memnun değilim matematiğe geçmeyi düşünüyorum. (ciddi)

  • ghilleinthemist  (12.10.16 23:28:08)
iibf'den bir bölümde okuyorum. pişmanım çünkü neredeyse her şey formalite için yapılıyor. herhangi bir öğreticiliği yok. ezberler geç.
belirli okullar hariç iibf okunmaz. (belirli okullar derken boun,odtü,tobb vs...)

  • steve rogers  (12.10.16 23:31:32)
mimarlık. akademik anlamda memnunum, sektör anlamında değilim. bu yüzden yüksek lisans tezimi bir gün verebilirsem doktora da yapacağım.

özel sektörde de iş çok, kendini kanıtlarsan maaşlar iyi olabiliyor ama inşaat sektörü leş.
  • gmzo  (12.10.16 23:31:52)
Bilgisayar mühendisliği. Memnundum aslında. Mezun olunca memnun olmamaya başladım.

  • sanguine mcqaer  (12.10.16 23:33:14)
Hukuk. Bazen iyi ki diyorum bazen lanet olsun. Genel olarak seviyorum memnunum ama.

  • aquarium  (12.10.16 23:35:20)
tip. şu an için memnun değilim. memnun olmak gibi bir umudum ve isteğim var. umarım gerçek olur.

mesleğimi sevecekmişim gibi geliyor. sevmek istiyorum. zaten mantalite olarak değer veriyorum ve seviyorum. umudum pratiğe geçince de böyle düşünmem.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (12.10.16 23:37:01 ~ 23:39:01)
endüstri mühendisliği okudum.
bugüne kadar birike birike gelmiş pişmanlıklarımın en büyüğü olduğunu düşünüyorum.

  • pilavmaker  (12.10.16 23:37:15)
işletme okuyorum. ne memnunum ne de pişmanım. dümdüz okuyorum. ileride ne yapacağımı tam bilmiyorum.

  • nothing in my way  (12.10.16 23:40:35)
bilgisayar mühendisliği okuyorum. son sınıftayım. ilk 3 sene bize bir şey öğretmediler ve her şeyimi stajda/part time çalıştığım yerde okudum. ilk 3 sene kendim de boş boş takıldım ders anlamında herhangi bir çalışmam olmadı. bu konudan dolayı pişmanım sadece. bölümümden çok memnunum. tek pişman olduğum konu daha iyi bir üniversiteye gidebilirdim ama ben kolay olanı seçtim.

  • golgi aygıtı  (12.10.16 23:43:02)
kötü bölümde okuyan yok hıaamına...

marmara elektronik haberleşme bıraktım.
besyoya hazırlanıcam.
  • Caaannn  (12.10.16 23:44:08)
makina müh okudum.
makina müh yüksek lisansı yapıyorum, o da askerden sonra anlık iş bulamadım diye zaman geçirmek için.
lise 1'e dönüp tm seçseydim hayatım nasıl olurdu diye merak ediyorum (şak hukuk yazardım).
inşaat mühendisliği ve mimarlık da düşünmüştüm lise 2 civarında o da 2005 izmir deprem fırtınası yüzündendi.
  • rain when i die  (12.10.16 23:50:57)
imalat mühendisliği, %50-%50

  • sanquis  (12.10.16 23:53:20)
daha önce de yazmıştım buna benzer bir şeyi:

mühendislik okudum, pişman değilim, beni istediğim yere getirdi ama temel bir bilim okuyarak ve bu kadar zorlanmayarak da bu yere gelebilirdim. fazladan çaba oldu benimki.
  • devilred  (13.10.16 00:03:57)
tıp okuyorum

4 yaşından beri hayalim bilim adamı olmak, tıp seçerken de bu hayali göz önüne alarak seçtim yani klasik bir hekim olmaktansa araştırmacı olmak istiyorum o yüzden şu ana kadar bölümle ilgili yaşadığım sorunlar yüzünden hiç yanlış tercih yaptım diye küfretmedim ama olur da hayalime ulaşamaz da klasik bir hekim olursam üzülürüm
  • nundu  (13.10.16 00:05:56)
Ingiliz Edebiyati okudum. 100 kere dunyaya gelsem yine okurum.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (13.10.16 00:18:06)
uluslararası ilişkiler bitirdim.

hiç memnun değilim. keşke bana rehberlik edecek birisi olsaymış.
  • m e b  (13.10.16 00:19:20 ~ 00:38:11)
Kimya mühendisliği okudum,hakkında fazla bilgi sahibi olmadan geldiğim bölümümü severek ve dereceyle bitirdim,şu anda başka bir dalda yüksek lisans yapıyorum.

  • archery  (13.10.16 01:22:20)
siyaset bilimi ve kamu yönetimi okudum. okurken bazen bıktırdığı kısımlar oldu ama başka bir okulda veya başka bir iibf bölümünde okusaydım şu anda olduğum kişi olmazdım.

  • sporty  (13.10.16 03:03:28)
odtü fizik. başka ne okurdum bilmiyorum. mezun olalı 10 yıla yaklaşıyor. çok memnunum.

  • babilbaligi  (13.10.16 09:08:49)
Kimya mühendisliği. Bir disiplin kazandırdı tabi ama işimi yapmadığım için işletme de okunabilirmiş diyorum.

  • lunedi  (13.10.16 09:22:01)
siyasal ui okudum. iyi okuldu ama tekrar sansim olsa tum dunyada yapabilecegim bir meslek edindiren bir bolum secerdim. yazilim gibi. ya da end. tasarim.

  • jimicik  (13.10.16 10:04:51)
Çeviribilim. Severek okudum ama iş anlamında çok bir getirisi olmadı bana freelance çeviri yapmam dışında. Önemli olan ne okuduğundan ziyade kendini ne kadar geliştirdiğinmiş.

  • EyLüL Kizi  (13.10.16 11:33:44)
ingilizce mütercim tercümanlık okudum. ben öğretmenlik istemiştim, hocalarım bu bölüme yönlendirmişti. şimdi iyi ki öğretmenlik okumamışım diyorum, mesleğimden memnunum.

  • normalisoverrated  (13.10.16 11:37:08)
işletme mühendisliği okudum. memnunum.

  • çakıstes  (13.10.16 11:45:04)
İşletme okudum. Pişmanım.

İşim iyi, bunun sebebi iyi bir lise ve üniversitede okuduğum ve iki yabancı dil bildiğim ve deli gibi çalıştığım için. Yoksa işletmecinin yaptığı neredeyse her şey (muhasebe hariç) diğer bölüm mezunları tarafından da yapılıyor.

Genel olarak diplomanıza - imzanıza- ihtiyacı oldukları meslek/bölümü seçin derim. Pek çok mühendislik dalı, tıp, eczacılık, hukuk gibi...
  • SiyamkedisiZorro  (13.10.16 12:00:38)