format atma windows 7 ultimate

öncelikle format nasıl atılır bilmiyorum ancak fikrim var :)
sadece c kısmına atıcam formatı.
bir siteden win7 nin son halini buldum sp1 yüklü iso dosyası. bu dosyayı cdye kaydedicem. neden win7 diye sormayın şu an pcde o yüklü ve yeni bir sisteme şu an için geçmek istemiyorum.
1) cdye nasıl kaydedicem? kullandığım cd yakma programında iso oluştur şeklinde seçenek var onu mu yapıcam?
2)cdyi pcyi kapatmadan önce mi yerleştiricem yoksa pc yeni açılırken mi koyucam?
3)benim indirdiğim dosya sp1li olduğu için windowsun kendi güncellemeleri vardır içinde, tekrar bana güncelleme yaptırmaz demi?
4) c ye nasıl format atıcam? izlediğim tüm videolarda full format yapıyorlar. d diskimi hiç birşey olmasın istiyorum.
5) format attım diyelim bütün programlar driverlar gidecek. driverları tek tek bulup mu yüklüycem yoksa win7 onu halleder mi?
3ü ekledim :)

sayın arkadasım
windows 7 candır
1 - iso yazdır diye bir secenek vardır cdrom yazdıran programda onunla yazdır
alternatif olarak usb yi windows cdsi gibi hazırlama programları var
2 - cd takili kalacak bilgisayar acilirken del f10 esc gibi tuslara basarak boot edecegin yeri sececeksin
3 - yok
4 - windows kurarken sana kurabilecegin yerleri gosterecek c yi secersin ( boyutunu not al )
5 - driverler programlar gidecek evet
sana taktik
a ) double driver diye driver yedekleme programı var format atmadan kur onu sonra geri calistir driverlar gelir
b ) internete baglayabilirsen slimdrivers diye bir program var her seyi yapiyor biraz kurcalarsin akarsın

Bonus :
madem yeni format atacaksin
240 gb lik bir ssd al ya da paran azsa 120 gb lık al
rahat et
ssd siz makina kullanılmaz bu devirde.

kolay gelsin
yapamazsan yaz
  • kingcyrax  (12.10.16 18:16:47)
1. nero'da write iso to cd diye bir seçenek olması lazım.
2. bilgisayar açılırken ilk cd'den boot etmesini sağlamanız gerekir biostan yapılır bu ayar
3.?
4. c ve d diye önceden böldüyseniz sadece c nin formatlanmasını sağlayabilirsiniz.
5. driver booster tarzı programlar kendileri bulabiliyor, bir kısmını windows kendi buluyor.
  • theconqueror  (12.10.16 18:17:28)