flash tv'de satılan elma fidanları

denk geldiniz mi bilmiyorum, flash tv'de 5 tanesi 50 liraya elma fidanı satıyorlar. her mevsim dikilebilir, ilk yıldan sonra meyve vermeye başlar, balkonda, evin içinde bile yetiştirilir, şöyle elma verir böyle güzeldir reklam edip duruyorlar.

hakikaten bu kadar iyi midir bunlar? alsam evin balkonunda yaz kış bakabilir miyim? bir tanesi bana yeter. hadi birini de yazlığa götürüp bahçeye dikeyim. baktım evde saksıda fazla oluyor, kalan üçünü de oraya buraya dikerim.

iş görür mü? oğlumla birlikte yetiştirip meyvesini yiyebilir miyiz? deneyen var mıdır?

elmasını bilmem, ama elma değil hıyar fidanı çıkabilir flash tv ise.

tvden bir şey almayın.

1 değil, 2 değil, 3 değil, 4 değil, 4,5 hiç değil tam 5 tane fidan 50 tl diyorsa vardır bir oyunu.
  • kurnaz  (12.10.16 16:15:56)
öyle demiyor. 5 tane fidan 50 lira diyor. yani balderesi gibi normalinden çok ucuza bir vaat gibi değil ama meyveyi çok övüyorlar.

gerçi şimdi google'ladım baktım da, kuru dal gönderiyorlarmış fidan diye.
  • kibritsuyu  (12.10.16 16:20:27)
yazn bodrum'daki bir fidanlıktan 30 liraya boyum kadar, üzerinde meyvesi de olan bir armut fidanı alıp diktik. satan adam dedi seneye de çiçek açar, yemiş verir. oğlanla birlikte diktik, can suyu verdik falan şimdi hevesle gelecek sene gitmeyi bekliyor.

hani dedim daha ufak fidanları ucuz alıp, reklamda vaadedildiği gibi ankara'da balkonda da yetiştirebiliyorsak yapayım öyle bir şey. ama bunlar da dolandırıcı imiş.
  • kibritsuyu  (12.10.16 16:26:30 ~ 16:27:52)
Bir ara ulusal kanalda ceviz fidesi vardı 10 tanesi 100 lira. Bodur cevizmis.

Ben de aradım biraz nette ama ne yorum yapan vardı ne başka bir şey.
Işın doğrusu içimde ukte kaldı.
  • balik kraker  (12.10.16 17:23:22)
Açılın teknik bilgi geldi. Elma fidanları tek başına meyve vermez. Mutlaka o cinsin tozlayıcısı olması gerekir yanında.

  • iddaaci  (12.10.16 17:51:29)