dergilerin impact değerlerini nasıl bulabilirim? (akademikler)

ulakbim'den dergi listesine ulaşıyorum ama impact'leri yazmıyor. sadece liste olarak verilmişler. cabim.ulakbim.gov.tr

bir de üniversite dergilerinin impact'lerine nasıl bakabilirim? rastege bir dergiye girdim; www.journals.istanbul.edu.tr buradan diğerlerine de bakılabilir; journals.istanbul.edu.tr

yüksek ve düşük arasındaki farkı nasıl anlayabilirim? yani ortalama bir etki değeri ne kadar oluyor? bazı sitelerden bazı değerlere ulaştım fakat anlayamadım. konumuz impact. bilenlerden yardım bekliyorum.

"Web of science" ve "thomson reuters" anahtar kelimelerin. Bunlar biraz karışık, bana da cok uyduruk şeyler olarak geldiği icin simdi uzun uzun yazmak istemedim. Index'lenmis dergilerin impact listeleri cikariliyor yil yil. Türk dergileri bilmiyorum.

  • shadowcat  (12.10.16 11:25:55)
Suraya derginin adini yazip aratirsan cikiyordu. Biraz dandik gorunuyor ama sonuclari dogruydu, dha once kontrol etmistim sanirim. www.scijournal.org

Zaten buralarda yoksa indexli degildir dergi muhtemelen. Bu arada Researchgate'de de bulunuyor derginin kendi sayfasinda. Ne icin kullanacagini soylersen belki daha spesifik cevap veririz?
  • evrim halkasi  (12.10.16 14:10:08)