Yesil cay size de aci geliyor mu?

S.B. Yesil cay sizce icimi kolay/lezzetli bi sey mi yoksa icimi zor/tatsiz bisey mi?

içimi benim için kolay. seviyorum.

  • chachachablues  (12.10.16 03:20:54)
severek içiyorum. içimi kolay.

  • theseachange  (12.10.16 06:46:28)
Zor ben sevmedim

  • basond  (12.10.16 07:11:35)
severdim ama düşük evre lösemilerde tedavi olarak kullanıldığını duyduğumdan beri çok içmiyorum.

  • fallopian  (12.10.16 07:13:19)
kök tarçınlı deneyin.
sade içemiyorum ben

  • interview with the vampire  (12.10.16 08:06:41)
Çok çeşitli aromalılarını deneyip en son Chadonun bergamotlu yeşil çayında karar kıldım. Sadesini ben de içemiyorum...

  • Aman Sen de  (12.10.16 08:09:24)
Bence de acı,içerken içmeden önce yanımda ne bulursam içine atıyorum; limon, karanfil, bal vs.

  • Tutkun  (12.10.16 08:28:52)
kaynar suda cok bekletirsen acilasiyor. az bi rengini birakinca cikarman lazim sudan. 4-5 dakika fazla geliyor.

  • in vino veritas  (12.10.16 08:31:15)
Evet, aci geliyor.

  • stavro  (12.10.16 08:36:53)
Aci gelmiyor. Cunku demlemesi ayri bir sey, kaynamayan suda 85-90derecede, 2 dkyi gecmeyecek sekilde demlemek/bekletmek lazim.

  • kuehles blondes  (12.10.16 09:05:04)
Aktaran alinan tozlu caylar aci geliyor ama iyi markalarinki berrak oluyor ve aci gelmiyor.

  • neferkitty  (12.10.16 09:11:42)
stevya (şeker otu) ile karıştırınca çok güzel oluyor

  • sadegazoz  (12.10.16 09:16:50)
Çaykur organik zümrüt yeşil çay efsanedir. Denemenizi tavsiye ederim.

  • ceo07  (12.10.16 09:25:03)
Bana çok lezzetli geliyor. Çok demlendiriyor olabilirsiniz belki, yaprakları daha az tutabilirsiniz ya da balla tatlandırabilirsiniz.

  • fotrsapka  (12.10.16 09:43:35)
bal koyacağınıza kadar normal şeker koyun. hiçbir fark yok.

ben de sevmiyorum yeşil çay. ama arada içerim.
  • nathanieltroy  (12.10.16 09:52:35)
İlk başlarda çok kötü geliyordu sonra yaseminli yeşil çaya geçtim ve bağımlılık yaptı! Çok lezzetli geliyor artık sadesi bile. Lipton yaseminli yeşil çay favorim. Demleme isterseniz de Kusmi Tea'nin vanilyalı, zencefilli, naneli vs yeşil çay karışımları var baya iyi.

  • mgm  (12.10.16 10:59:16)
Yeşil çayı doğru malzemeyle usulüne uygun bir şekilde demlediğinizde acılaşması mümkün değil. Zira biz yeşil çayı demlerken siyah çay muamelesi yapıyoruz yeşil çaya. Yani uzun süre yüksek sıcaklıklarda demliyoruz, o zaman da Tanen (Tannik asit) maddesi açığa çıkıp çayı acılaştırıyor. Bu Tanen maddesi 80 derecede açığa çıkan bir madde. Çayı demlemek için daha düşük sıcaklıkta su kullandığınızda (60 derece) hem bu Tanen maddesi açığa çıkmıyor hem de çayı haşlamamış oluyorsunuz. Ayrıca, çaydaki aminoasitler ve çayın kendine özgü şekerin açığa çıkması için 60 derece oldukça makul bir sıcaklık. Onun dışında, başka bir grup da çaydaki kafein daha çok suya geçsin diye çayı daha uzun süre demliyorlar ama kafein zaten ilk 20/30 saniyede suya geçiyor. Bu anlamda 1 dakika demlemekle 5 dakika demlemenin kafein miktarı açısından bir farkı yok. O nedenle 1/2 dakika boyunca nispeten ılık suyla demlenmiş yeşil çayın acılaşması mümkün değil. Tabii doğru su doğru demlik doğru bardak seçimi falan da önemli bu konuda ama ana neden demleme süreleri ve sıcaklık.

  • angelus  (12.10.16 11:18:32)
yesil cay siyah cay gibi demlenmiyor. aci olmasinin sebebi uzun sure sicak suda bekletmenizden olabilir! arastirin.

  • idexo  (12.10.16 11:41:34)
Doğadan Gingkolu Yeşil çay favorim

  • esin  (12.10.16 20:50:31)