kitap bastırmak istiyorum; yardımcı olabilecek var mı?

bu işin maliyeti nedir? en az kaç tane basılır, satışı nasıl olur bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

bildiim kadari ile en az 1000 tane basılırım cünkü maliyeti 1000 adetten hesaplaniyor.yani 50 tane de kitap bassan 1000 tanede kitap bassan kagit hariç bütün masraflar ayni olucak.

  • all girls dream  (12.12.09 17:15:30)
eğer ciddi ciddi kendin kitap bastırıp dağıtımını yapmayı düşünüyorsan işin zorun zoru diyebilirim. eğer kendi yazdığın bir kitap söz konusuysa kitabın düzgün bir yayınevince yayımlanması çok daha iyidir. üstelik daha ciddiye alınır. işin hammallık kısmıyla da sen uğraşmazsın. adam gibi telifini yekun halinde alırsın. bir de kitabın bir yayınevince kabul gördüğü için insanlar yazdığın şeyi ciddiye alır. ayrıca kitabı sen bastıtınca daha çok paranın cebinde kalacağını düşünüyorsan yanılıyorsun.

bu arada illa ben bastıracağım diyorsan ne kadar çok bastırırsan maliyetin o kadar düşeceğini unutma.
  • microfiction  (12.12.09 20:42:28 ~ 20:45:31)
Bandrol ve ISBN konuları da var, kendi kendine halletmek zor olabilir. Bu işi üstlenen siteler bizde de açıldı, bu aklımda kalmış:
www.kitapbas.com

  • Solak  (13.12.09 01:42:24)