Okuduğunuz Lisans Alanında Çalışmamak

Mesala hukuk okudunuz ama avukatlık yada hukukla alakalı bir şey yapmiyorsunuz ..

Ya da Tıp bitirdiniz bu işi yapmiyorsunuz .Bir de okurken gecenizi gündüzünü karıştırdınız ama işinizi sevmediniz ne yaparsınız ?

imkanim varsa sevecegim isi yaparim. mutlu olmayacaksam, sevmeyeceksem neden o iste kalayim ki? 4 sene 6 sene okumus olmam hayatimin sonuna kadar mutsuz olmami gerektirmez.

  • fakyoras  (11.10.16 23:35:46 ~ 23:36:28)
Kalp ve damar cerrahı olduktan sonra bir süre çalışıp ilaç mümessilliğine geçmiş uzaktan bir akrabam var. Marmara'da falan okudu bir de. Artık kaç para teklif ettilerse böyle bir karar verdi. Hevesini aldıysan para odaklı düşünebilirsin. Yeter ya bu nedir demediğim sürece bambaşka bir alana kaymazdım.

  • dissendium  (11.10.16 23:43:44 ~ 23:44:23)
şimdi işini mi sevmiyosun, çalışmayı mı? bu önemli. üstüne genel olarak o işi sevmeyip o kadar ilgi duymadıysan ilgi duyduğun ve paraya dönüştürebilcek kadar bildiğin başka bi alan da olmalı. o alana yönelirdim.

  • ghilleinthemist  (11.10.16 23:45:31)
Alakasiz bi şey yapmak icin ya egitim ya da maddi anlamda birikim olmasi lazim, ikisi de yoksa kasiyer olursun en fazla. Ya da diğer bir çözüm zengin koca bulmak.

  • cabiday  (11.10.16 23:58:20)
Ben varim.

Yeni bir lisansa başladım aynı anda bir önceki bolumumun de yüksek lisansını yapıyorum şu anda. İki bölümü sentezleyerek yapabileceğim işler de var. Tamamen bağımsız ikinci bolumumle de devam edebilirim.

Tabii bunun için zaman, sabır ve maddi açıdan biraz rahat olmak gerekiyor.
  • fraise  (12.10.16 00:04:53)
cabiday+1

Eğer geçmek istediğiniz alanda bu işi yapan az kişi varsa onu bilemem fakat genelde o mesleğin eğitimini almak için yıllarını harcamış insanlar varken sizi tercih etmezler.
  • mysticriver  (12.10.16 00:05:31)
bilgisayar mühendisiyim. ilkokul mezununun yapabileceği işi yapıyorum.

  • nickini degistiren yazar  (12.10.16 09:19:34)
inşaat mühendisiyim, yasal mevzuatlarla ilgili çalışıyorum. çünkü inşaat sektörü profesyonel kölelik. en azından haftasonum var. yapılan işin çok tatmin etmesine gerek yok. hayatınızı mutlu yaşatsın yeter.

  • argent dawn  (12.10.16 09:28:38)