Bu tesadüf mü kader mi algıda seçicilik mi?

Son 1-2 haftadır inanılmaz tesadüfler sonucu hep karşıma çıkıyor bu olay. Case'lerle anlatacağım ama öncesini söyliyim. Kız arkadaşımdan ayrıldım ve kendisi yabancı. Kolombiya hayranı kendisi ve eski erkek arkadası da Kolombiyalı falandı. Ben bunun eski erkek arkadaşıyla olan yazışmalarını yakalamıştım bir ara ama öyle aldatma vs yok mesaj içeriklerinde daha çok eskilerden bahsetme olayı vardı.. Neyse...

Ben bu son 1-2 haftadır "Kolombiya" başlıklarına inanılmaz derecede rastlıyorum. Örnekler şunlar:

- Bir etkinlik posteri var dışarda. İçeriği Kolombiya müziği.
- Ben bir gruba üyeyim facebook'ta expatların yaşadığı. Yazan kişinin profil bilgilerine giriyorum "Kkolombiyalı"
- Twitter'da bir haber okuyorum. Konusu Kolombiya.
- Maç izlemek için tv açıyorum. Kolombiya - Uruguay maçı çıkıyor karşıma.

vs vs vs. daha çok örnek var ama aklıma gelen şimdilik bunlar. nedir abi bu şimdi?

Baader Meinhof phenomenon demeye geldim.

  • skulldragon  (11.10.16 20:20:07)
Kesinlikle algida secicilik. Ayni olay benim icin Adana konusunda oldu :)

  • cok joleli ozgur  (11.10.16 20:23:41)
Sen kız arkadaşın vesilesiyle kolombiyayla ilgilenen kesimle az çok bağlantı kurmuşsun şimdi de karşılaşıyorsun.
Biraz da algıda seçicilik var, combo oluyor.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (11.10.16 20:25:56 ~ 20:38:16)
takıntılarının üzerine git ve narcos'a başla.
sonra onlar düşünsün.
bir de yanlış anlama müdür de türkiyede mi yaşıyorsun? türkiyede türk bir kız arkadaşın vardı ve kolombiya hayranı falan değil di mi? beyin yandı benim burada :D
  • kfk  (11.10.16 20:58:08)
@kfk Yok abi tr de yasamıyorum. Kız Alman :) narcos izliyorum bu arada

  • elektr10  (11.10.16 21:03:42)
Kesinlikle algıda seçicilik, daha önce dikkat etmediğin şeyler şimdi ilgini çekiyor

  • aslmtn  (11.10.16 21:35:39)
Bazen olur böyle şeyler. Gül ve geç. Şu an için üzücü olabilir ama hoş tesadüfler bence.

  • fragile lady  (11.10.16 21:40:34)