ucuz dslr alacagim

selam, iletisim tasarimi okuyorum, bana olabildigince ucuz bi dslr lazim. 2.el bakiyorum, gecen canon 500d denedim cok da tatli cekti aslinda. sahibinden'de 500-600 liraya alinabiliyor ama neyini kontrol edecegimi de henuz bilmiyorum o yuzden kaziklanmaya cok musaitim. nasil edek? hayyam pasaji onerildi oraya da sorucam bir ara ama fikirlerinizi almak istedim.

pentax lar ucuz oluyor, 2. el pentax al, donaımhaberde vardır kesin.

  • nucleon  (11.10.16 19:51:06)
Hayyam pasajina yamyam pasaji derler, bir bilenle git ki kandirmasinlar. Bazi esnaflar maalesef kotu. Bir de fiyat calismasini iyi yap, baska yerlerden de ayni modellerin fiyatlarini sor. Giriste bir ikinci elci vardi, adamin tek isi ikinci el ama adini hatirlamiyorum.

Muhtemelen kit lensi ile birlikte alacaksin. Bir hafiza karti ve laptop gotur yaninda. almak istedigin kamerayla farkli ayarlarda deneme cekimleri yap. Hem ayrlari dene, hem de olu piksel sorunu var mi ona bak. sonra onlari laptop'a aktarip incele. Shutter'in sayisina bak, bir programla bakabilirsin kolayca, 150,000 civarinda omru vardir, perde degisimi gerekebilir (250 tl civarinda). Etrafinda darbe izi var mi, dustuyse bir sikinti olma ihtimali daha yuksektir. Vizorde mantar vb tarzi bakteriler olabilir, kilcal kilcal buyur zamanla, temizligine dikkat et.

Arka tarafta bir atabay is hani'nda pamuk ticaret var, sahibi sahabettin abi. Normal isi analog uzerinedir, ama muhakkak yardim eder. Biraz sert mizaclidir ama o bolgede 20-30 tl fazla verip gozum kapali alisveris yapbilecegim tek insandir. Durusttur yani dogru yonlendirme yapar.

Bol sans dilerim.

  • pietro  (11.10.16 21:18:10)