görevlendirme, akademisyen

merhaba,
benim bap ve tübitak projem var. aynı konu, benim fikrim. patent durumu da var. herkes çalışıyo tabi ki ama ben öğrenciyim tatile falan gitmedim. gerektiğinde paramla aldım falan.
bi adam var doktoraya başlamış, başka bölümde ama danışmanlarımız aynı. atıyorum karsta üniversitede çalışıyor, okul edirne de. sürekli kendini benim projeye yazdırmaya çalışıyor. görevlendirme olacakmış galiba ve okuluna gitmesine gerek kalmayacakmış. ama görevlendirme olmazsa her hafta gidecek.

ilk benim yanımda uzmana sormuş, proje var mı, kağıt üstünde eklenebileceğim diye. sonra benim projemi öğrenmiş.
kağıt üstünde istemesine rağmen ilk başta, makale okumaya, işime karışmaya falan başladı. yani tek labta yaptığıma değil, gelip gitmeme bile müdahale eder oldu. ben de tavır aldım.

hoca 3 hafta önce ilk dediğinde kabul etmemiştim. bu hafta hocayla konuşurken, yanımıza geldi. ben de -tezimle ilgili konuşurken başkasını istemiyorum dedim. bilerek. gitti. hocaya benim bu projeyle alakam yok mu falan diyo. -hani kağıt üstünde istiyordu sadece?

bugün bir daha rica etti hoca, bu sefer hocaya karşı biraz ağır konuştum. faaliyet raporuna, makaleye, özgeçmişine yazacak, hayatım boyunca yazıp yazmadığını mı kontrol edeceğim dedim. 1 gün dersi var oturduğu yerden maaş alacak dedim. lisedemiyiz. burda başlarken akıl edememiş mi oraya gitmek zorunda olduğunu dedim. bu devleti dolandırmak değil mi falan dedim.

hem hocaya karşı utandım bunları dediğim için. hem de hırsımı daha alamadım.
arkadaşlarım da diyor ki yaz gitsin ya ne olacak.
iyice delirdim ya.
napayım? ve yazdım diyelim ona faydaları olacak mı başka benim bilmediğim.
bir de benim ters tavırlarım var çok, onları yapayım mı buna yoksa hanımefendi gibi durayım mı?

kağıt üzerinde yazsan dediğin gibi adam bedavadan maaş alacak boşver yazma.

yazdıktan sonra bu sefer adam cidden projeye girince de istemiyorsun, yine yazma.

yazma yani, yardımcı olma.
  • nickimin hakkini veremedim  (10.10.16 21:50:03)
Yazma, yardimci olma.

Sebeplerin gayet gecerli.
  • kuehles blondes  (10.10.16 21:51:32)
akademik camianin pisliklerinden biri iste! yaz gitsin diyenlere karsi da dikkat et!

  • enaz3kedi  (10.10.16 22:12:37)
sülük. sinir oldum oturduğum yerde. projeden bursta ister şimdi bu :DD

  • durgunfoton  (10.10.16 22:36:10)
kesinlikle yazma. hocan da bok yesin. ne gerizekalı danışman seçmişin ki buna karşı değil.

neyse kararında diret.
  • prodeq  (10.10.16 23:43:29)
Yazma sakin.

Akademi bu kafadaki insanlarin yuzunden bi ise yaramiyor zaten. İdealist olanla olmayan ayni titri aliyor ondan sonra.
  • chitosan  (11.10.16 00:48:39)
yani afedersiniz ama küfürlü konuşacağım s.kerler öyle piçi
o ne lan hem benim projeme adını yazacak bi bok yapmadan
hemde bide bana karışacak falan.
onun dalağını s.kerim lan!!!
az bile demişsin. Hırsımı alamadım, bilgisayar başında sinirlendim.
Hepinizden özür dilerim.
  • basond  (11.10.16 10:07:38)
yazma. kars unisinde ise girerken mis gibi biliyordu gidip gelmesi gerekecegini.
size guvenip mi bu ise girmis? kullandirmayin kendinizi.

  • nax  (11.10.16 11:23:28)