Amalgam dolgu sökülürken uyuşturulmaya gerek var mi?

Uyuşturmadan sökmek mümkün müdür? Çok mu acı hissedilir?

süreci geçtim, dolgu çıktıktan sonra sinirler hava alacak o acıya katlanılmaz diye düşünüyorum.

tamamen sallıyorum tabii, tecrübe etmedim.
  • çakıstes  (10.10.16 16:51:27)
@cureforlove doğru diyor.

edit mecburiyeti: olay sadece senin durumu hissetmemen değil. anestezi olmadan yapılan işlem hekime ağrı karakteri, ne kadar ilerleyeceği ve durum hakkında bilgi verir. yapılan araştırmada anestezi yapılarak yapılan işlemde %25 boş yere daha fazla sağlam doku kaldırıldığı gösterilmiş. şimdi tutup her şeye ben anestezi yaptırdım sen de yaptır demek yanlış. bu iş değişken.
  • bir ileti paylastim  (10.10.16 17:11:12 ~ 19:40:08)
İki gün önce yaptırdım o işi, 1 iğneyle diş çekimi bana mısın demiyordu ama dolgu da çok acıdğığ için ikinci iğneyi vurdurdum var sen düşün gerisini.

  • shaqkin  (10.10.16 17:33:19)
koltukdan zıplayana kadar iğne vurmaz dr.

  • jamswety  (10.10.16 18:52:37)
Dolgunun derinliğine ve sizin acı eşiğinize göre değişir. Bi diş hekimi olarak ben koltukta oturduğumda anestezi yaptırırım.

  • tiksinmedenuyanmak  (10.10.16 18:55:53)