[]

Hangi sayko yaptı bu yolu?

Haftasonu yanartaş diye bir yere çıktık giden bilir 1 km dağ taş çıkıyorsun araç girmesi mümkün değil resimlerde anlaşılır:
www.google.com.tr

bu yoldan çıkarken koca koca taşları yerleştirip yol yaptıklarını farkettim.
resimlerde küçük kısmı çıkmış ama devasa taşları resmen yan yana dizip yol yapmışlar.
La olum bu koca taşları oraya kim nasıl dizdi?
Piramitleride mi biz yaptık lan yoksa?

 
elle kaldırılacak taşlar değiller. oynamazlar bile ve bir yanı uçurum.
taşlarında yarısı gömülü sabitlenmiş oraya.

  • basond  (10.10.16 12:58:22) 
www.youtube.com

bunları oraya kim çıkardıysa o tip bi saykodur herhalde.
  • icim urperiyor  (10.10.16 12:59:11) 
Zamanında o bölgede Bizanslılar ve Romalılar yaşadığı söyleniyor. Onlar yapmış olabilir. Ayrıca 2 defa çıktım oraya. o kadar para kazanıyorlar ama o yola halen ışık yapmadılar.


  • teknikekip  (10.10.16 13:05:52) 
ışık şart katılıyorum
dediğin gibi çok eskilerden de kalmış olabilir.
Ama saykoluk levelde en üst noktadalar şu anda bende
  • basond  (10.10.16 13:07:31) 
Ya ben oraya gitmedim de baska bir yerde benzer sekilde boyle bir yolun yapilisini gordum. Oha nasil tasimislar bunlari demistim. Meger civar cevreden toplamislar. Basit kaldiraclar falan yardimiyla tasinmis. Dedigim yolun guncel fotosunu bulamadim ama surasiydi: www.google.cz

Bir de sonradan dusunmustum. Bizim Izmir civarinda bir yerde kazi alanimiz vardi. Cikmasi ayri inmesi ayri olumdu lanet olasicanin. Adamlar Helenistik Donemde kale yapmis oraya. Kaleyle de kalmamis, sapel falan yasam alani yapmis resmen. Ben her sabah "olm oraya kim cikacak sabahin zikkiminda yea" diye cizirdarken adam usenmemis asdfdsadf.
  • evrim halkasi  (10.10.16 13:38:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.