lanet boğaz acısı

ne iyi gelir buna? uc gündür bekliyorum geçsin diye geçmiyor lanet şey. her yutkundugumda kafami koparmak istiyorum

Sıcak içecekler, bol meyve ve çorba. Doktora git bu kadar acı çekiyorsan bir de.

  • fragile lady  (10.10.16 11:29:43)
ılık içecekler daha iyi olabilir,çok sıcak ve soğuktan kaçının. zencefil,limon ve bal iyi geliyor.

  • dahili meddah  (10.10.16 11:30:52)
prensip olarak minimum düzeyde doktora gidiyorum. henüz hiçbir şey denemedim. gecmezse giderim.

iksirleriniz var mı?
  • yuvarlanantencereninkapagi  (10.10.16 11:38:12)
boğaz ağrısına iyi gelir mi bilmem de ben hasta olacak gibi olduğumda ve boğazım ağrıdığında kefir içiyorum. bağışıklığı güçlendiriyormuş. mesela eylül ayında boğazım ağrıdı 1-2 gün, kefir içtim, hastalığa dönüşmedi. yine 3 gün önce boğazım ağrımaya başladı, 3 gündür kefir içiyorum, bugün hiçbi şey yok boğazımda. psikolojik mi bilemem ama iyiyim işte. annem ve babam ise hastalıktan kırılıyor ve iyileşmiyorlar örneğin ilaç içtikleri halde. ki bana onlardan geçti muhtemelen.

ilaç falan kullanmayı sevmiyorum ben de.
  • nathanieltroy  (10.10.16 11:43:45 ~ 11:44:31)
bir limonu ortadan ikiye kesin.
bir kaseye toz şeker koyun.
kestiğiniz limonu o şekere batırıp batırıp emin/yiyin.
korkunç yakıyor, ama boğazdaki batmayı bitiriyor.

ben küçükken doktorum anneme anlatmış bunu.
iki ayda bir boğazı iltihaplanan bir çocuk olduğum için hayat kurtarıcıydı.
hala boğazım ağrıdığında yaparım.
  • blatta hiberna  (10.10.16 11:44:26 ~ 11:45:48)
geçmiş olsun.
zencefili ben de duymuştum. markette satılan zencefil meyvesini biraz rendeleyip bir kaşık bal ile yut diye tavsiye etmişlerdi. bir kez denedim, iyiydi. yalnız zencefil çok acı. bir de bu karışımın pastili eczanelerde satılıyor, onları da deneyebilirsin.

  • puc  (10.10.16 11:48:00)
Doktora git, ben tonsillit olmuşum, aynı belirtiler. Doktor 10 iğne verdi aman diyim. Çok bol dinlenmek lazım.

  • yaren  (10.10.16 12:41:42)
Bir haftadır bende böyleyim. Ilac kullanmayi sevmem o yuzden Bekledim geçer diye doktora gitmeye direndim ama olmuyo sanki ilerledi birazdan gidip mecburen ilaç yazdırcam doktora.
Zencefilli bal karışımı iyi geliyor ama kronik bir şey ise geçirmez sadece hafifletir, bbence doktora gidin.

  • ezkaza  (10.10.16 12:47:31 ~ 12:50:53)
Bal + karabiber + limon da ise yariyor bogazi yumusatmalik.

Ya da bal + zencefil
  • kuehles blondes  (10.10.16 12:49:12)