Millet takır takır evleniyor lan?!

Yav daha 25 yaşımdayım, baya bi arkadaşım evlendi resmen. Çok mu büyüdüm de farkında değilim? Ben birine yarın evleniyorum falan desem, "lan daha çocuksun ne evliliği?" demesini falan beklerim.

onlarin buyuk kismi 10 yil sonra got, gobek baglayip mutlulugu baskalarina salca olmakta arayacak. sen normalsin.

  • mayeskuel  (09.10.16 16:31:07)
Tam bu duyuruyu okurken bir arkadaşımın twiti bildirim olarak geldi. Twitte aynen şu yazıyor "EVLENDİM :))))"

23 yaşında bu kişi. Ben de hayret ediyorum.
  • kaderimse np  (09.10.16 16:31:30)
Bir insanın 25'indeki kafa yapısı ile 5 sene sonraki kafa yapısı bile bir değil, bu nedenle evlilik kararının 20'li yaşların sonu 30'ların ortasından önce alınmasını son derece riskli buluyorum. Erken evlenen kişilerin çoğunluğu, aşk evliliği bile yapsa ''şimdiki aklım olsa şöyle yapardım'' diyor. İstisnalar kaideyi bozmaz ancak, bir insanın olgunlaşması 27-28 yaşından önce benim düşünceme göre genelde mümkün değil.

  • neferkitty  (09.10.16 16:33:36 ~ 17:00:44)
Çocukluk biraz abartı ama erken evet.
30'dan önce evlenmemeli insanlar bence. Hatta 35 bile olabilir.
Benim bütün arkadaşlarım evli, Evlenen oldukça kendime yeni bekar arkadaşlar buluyorum, onlar da evleniyor. Benimle arkadaş olan 1 yıla kalmadan gidiyor.

Ve evlenip de bundan pişman olmayan bir tane bile tanıdığım yok.
Bunun doğru insan yanlış insanla da alakası yok üstelik.
Bir tanıdığım şunu demişti mesela: Şimdiki aklım olsa evlenmezdim ama illa evleneceksem yine karımla evlenirdim.
  • mutekebbir  (09.10.16 16:44:50)
25 gayet normal bir yaş. Bugüne kadar evlenmeyi düşündüğünüz biri hiç olmadıysa hayatınızı gözden geçirim derim. Yoksa evde kalırsınız.

  • dissendium  (09.10.16 16:50:23 ~ 16:50:49)
23 yaşıma giricem 2 yıl sonra evlenebilme ihtimalimi düşününce bile kalbim sıkışıyor. çocuğum ulan henüz.

insanlar çıldırmış.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (09.10.16 16:54:31)
25 yasindaki biri kendini cocuk olarak goruyorsa hala, pek normal degil. 25 yasindaki insanlar genc yetiskindir, yani cocuk degiliz napiyosunuz ya. Tek basimiza yasayip onemli kararlar aliyoruz, calisiyoruz vb.

Evlilik de pekala boyle bir karar. 25 yasin erken oldugunu dusunuyorum ama bu yonde karar vereni de kesinlikle sorgulamam. Erken oldugunu dusundugum icin kendi hayatimi bu yonde yasiyorum. O kisi ise kendi dusundugu gibi yasiyor. Ama "cocuk" demek baya ilginc.
  • kuehles blondes  (09.10.16 16:57:43)
beni en çok şaşırtan evlilik melodi diye bir kız var. melodi kızılgün galiba. lolodi diye de biliyorum. hem cosplay, hem youtuber. yabancının biriyle evlendi geçenlerde. kız galiba 20 yaşında. taş çatlasa 22.

  • matrix  (09.10.16 17:01:33)
Hayatini gozden gecirme; 25 yas nere evlenmek nere diye dusunmek gayet normal. 29 yasindayim sahsen ve de evlilik asiri uzak bir kavram bana. Herkes evlenme meraklisi degil sonucta. Kaldi ki gunumuzde 40 yas, 15 sene oncenin 30 yasina tekabul ediyor sayilir..
O kadar erken yasta evlenenlerin cogu zaten 10-15 yil icersinde bosanacak ya da hayatlarinin sonuna kadar mutsuz olan insanlara donusecekler.

  • mirandaiam  (09.10.16 17:01:57 ~ 19:22:22)
"gunumzde 40 yas, 15 sene oncenin 30 yasina tekabul ediyor sayilir"
evet, belki artık bizim gibi 20-21 yaşında mezun olup 35 yaşına gelmeden emeklilik prim gününün yarısını doldurmuş, dünyanın yarısı gezmiş ya da evini barkını almış filan olmuyor yeni nesil. 30 larda anca işe başlıyor 40larda ancak duruluyor, aklını topluyor. ama
biyoloji diye bir şey var .40 yaşında evlenen kadının çocuk yapmak için taş çatlasa 5 senesi var. o da şanslıysa...
üstelik evlenmek illa her haltı göreyim, her naneyi yiyeyim ondan sonra götü göbeği salmak için imza atayım, fasilitesi değil.birlikte büyümek, birlikte bir dünya kurmak da mümkün olabilir. yapabileceğin insanla tabi.
ha şimdiki gençlerin bir kısmı da daha acaip 22-23 yaşındakiler evlenmeye daha meraklı ve emin değilim evliliği ne olarak gördüklerinden zira pek de birlikte bir hayat ülküsü paylaşıyor gibi değil daha çok oyun oynar gibiler, hayırlısı.
33 yaşındayım, bekarım. 25 yaşında çocuk değildim.
  • niye ama  (09.10.16 17:10:31)
20 sonrası herhangi bir yaşta evlenilebilir. 25 erken bir yaş sayılmaz.

  • harvey  (09.10.16 17:10:45)
O kadar boşanan insan var ama onlara rağmen hâlâ birileri evleniyor. Bence asıl buna takılmalısın.

  • mandalina kokusu  (09.10.16 17:19:52)
Hayatı gözden geçirin falan demeyin la moralim bozuluyor :(.

Bırakın evlenmeyi, 3 aydan fazla dayanabilirim dediğim bi kız bile olmadı daha.
  • noluyo yaa  (09.10.16 17:57:21)
25 yaş çocuk falan değil. bir kaç yıllık iş tecrübesi olan üniversiteyi bitirmiş bir kişinin uzun bir ilişkisi varsa neden evlenmesin ki. ancak 25 yaş artık evlilik zamanı geldi diye telaşa kapılınacak bir yaş da değil.

  • cilekli krep  (09.10.16 18:58:46)
23 yaşındayken ben de 30'dan önce asla evlenmem diyordum, seneye 27 yaşında olacağım ve evleneceğim. mesele hayatı paylaşmak istediğin kişinin karşına çıkmasında. çıktıktan sonra evlenmemek saçma geliyor zaten ilişki de belli bir olgunluğa erişmişse.

bir arkadaşım var mesela, evlilikle ilgili ileri geri konuşup ben hayatta evlenmem sanırım filan diyor. iki gün sonra da "evleneceğim adam kim acaba, çok merak ediyorum" diyor. yani evlenmem etmem diye goy goy yapanlara da inanmıyorum artık ben.

uzak mesafe ilişkisiyle ilgili de ileri geri konuşuluyor, herkes yürümeyeceğinden emin, hepsi ayrılıkla sonuçlanıyor filan. biz uzağı yakın ettik öyle evleniyoruz mesela, bu tecrübem de bana hiçbir ilişki için genelleme yapılamayacağını öğretti.

23'ünde evlenir mutlu olur, 35'inde evlenir 3 ay sonra boşanır. binbir tane parametre var, insanları yargılamak da hiçbirimizin haddi değil.
  • gmzo  (09.10.16 19:42:27)
Herkesin evlilik zamanı herkeșe göre deyişir. Bu bu şekil giyinir, o yirmi beşinde kendini tamam hisseder, gözü kararır koşar evlenir, lakin senin 25in ile onunki bir değildir. Herkesin olgunlaşma süresine kimse karışamaz

  • neynep  (09.10.16 20:57:38)
Ki evlenmek için olgunlaşmayi beklemeyi düşünen kafa zaten olgun kafadır. Çeşitli sebeplerden acele acele evlenmesi gerektiğini düşünen kişinin evlenmemesi, olgun zamanı bekleyip doğru bir karar vermesinden daha doğru gelirse evlenir. Belki de başka seçeneği bile yoktur, düşünemez. Söylenenleri de duymaz, anlamaz. Evlenmesi gerekiyordur hemen.

  • neynep  (09.10.16 21:00:12)