Gözlüğümü değiştirdim odaklanamıyorum.

Merhaba,
Göz numaram biri 0.75 biri 0.25 değişmiş. Gözlüğü takalı 1 saat oldu. Net görüyorum ama odaklanamıyorum. Baş ağrısı yaptı. Ekrana bakmak istemiyorum resmen. Alışma sürecinin bu kadar sarsması normal mi sizce?

birisinin 0.75 diğerinin 0.25 değişmesi anormal değil mi? yoksa böyle mi artıyordu derecesi önceden de gözlerinizin ?

  • alwayschargeneverbend  (08.10.16 19:25:14)
Gözlüğü takma ve gözlüğün numaralarını kontrol ettir.

Ama aldığın yerden değil farklı bi gözlükçüden
  • alpkartal  (08.10.16 19:30:56)
@alwayschargeneverbend
Artış değil düşüş. Son dönemde tüm gözlüklerimde göz numaram düşüyordu ona şaşırmadım. Şaşırdığım şey net görebiliyorum ama odaklanamıyorum sürekli göz kırpıyorum alışamadım. İlk defa bu kadar uzun sürdü alışma süreci.

@alpkartal
Pazartesi gününe kadar bunu atlatamazsam öyle yapacağım.
  • amusan  (08.10.16 19:55:02)
çok uzun zamandır numaralarım değişmiyor gerçi de küçükken yeni gözlük aldığım zaman 1-2 gün bile sürdüğünü hatırlıyorum alışmamın. alışana kadar bir süre tv, bilgisayar falan kullanmamakta ve doğrudan yoğun ışığa maruz kalmamakta fayda var. buna rağmen geçmezse o zaman muayeneden ve camlardan şüphe edin.

  • nrmnm  (08.10.16 20:02:25)
tek gözünü kapatıp diğeriyle odaklanmayı dene. biri diğerinden zor odaklanıyor olmalı.

ayrıca bu sorunu düz baktığında da yaşıyor musun? yani gözlüğün ortasına gelecek şekilde baktığında? yoksa hafif sağa sola baktığında mı oluyor?
  • sttc  (09.10.16 04:31:20)
@sttc
Başta sağa sola baktığımda aşırı ortaya baktığımda az biraz odaklanma sorunum vardı. Bugün sanki biraz daha alıştığımı hissediyorum. 4-5 saattir takıyorum sorun yok gibi.

  • amusan  (09.10.16 17:44:48)